הפכים נמשכיםהתאהבתם בטיפוס שונה מכם לחלוטין? בלי לחץ, עדיין יש מצב להרמוניה. הנה כמה תשובות לשאלה למה אנחנו נמשכים להפכים שלנו, ואיך מתחזקים זוגיות יציבה למרות המחלוקות.

הרבה פעמים אנחנו נמשכים להפכים: הדתיה שנמשכת לחילוני החנון נמשך ליפה, התימניה נמשכת לאשכנזי, והמצחיק נמשך לבחורה העצובה שתמיד יושבת בצד.


אנחנו רואים את ההפכים שאליהם אנו נמשכים כמשלימים, וממלאים צורך מסוים אצלנו שאינו מצליח לקבל מספיק ביטוי.
בהתחלה זה מאד מוצא חן בעינינו להיות עם מישהו כל כך שונה ובלתי צפוי, אבל לעיתים המשיכה הזו עלולה לגרום לבעיות.
נכון, אנחנו חיים במאה ה -21, ונכון שראוי שנחשוב שאנחנו מתקדמים ומבינים וסבלניים, אבל ברגע שהופכים את המשיכה להפך מאיתנו לזוגיות,אז מתחילות הצרות: היא לא נוסעת בשבת והוא מת לבקר את החברים מהצפון, הוא רוצה ללמוד ולה דווקא יש מצב רוח לצאת לרקוד.

אז מה עושים במקרים כאלה, שבהם אנו מתאהבים בדיוק בהפך המושלם מאיתנו? הנה כמה טיפים:


  1. חשבו עד כמה חשוב לכם הערכים שלכם - אולי אתם מוכנים לקראת שינוי שלהם או מסוגלים להגיע לפשרה? למשל - למי שחשוב דת - שישמור, ולא יתערב בחיי הדת של האחר שאינו שומר ולהפך.
  2. חשבו עד כמה מפריע לכם השוני הזה - אולי זה מעיד על העובדה הפשוטה שאתם לא מתאימים? אנשים שרבים 24 שעות ביממה בגלל דבר מה שהם בעלי דעות מנוגדות בנוגע אליו - לא יהיו מסוגלים לשרוד במערכת זוגית לאורך זמן. לא יתכן שכיוון שאת מעדיפה את ציפי לבני והוא אוהד דווקא של ביבי, תריבו ותפגעו זה בזו. 
    חשוב לדעת איך להתווכח ואיך להביע דעה: נסו לא להגיד מילים שמאוחר יותר תתחרטו עליהם, והכי חשוב לזכור - אנחנו אנשים שונים ולא תמיד מסכימים על הכל. 
    לכן אחרי ההתלהבות הראשונית של הקשר והאקשן שהשוני מביא לזוגיות שלכם, תבחנו האם אתם עדיין אוהבים את השוני הזה או שהייתם שמחים לוותר עליו? אולי הסקרנות ושבירת השגרה הם שהובילו אתכם לתוך הקשר, ולא באמת האדם שעומד מולכם?
  3. חשבו האם האמנתם שכשנכנסתם למערכת היחסים הזו, האם שאפתם לשנות את האדם שמולכם או שאולי קיוותם שהוא יצליח לשנות אתכם? אנשים לעיתים נמשכים אל הבלתי האפשרי מתוך רצון באתגר לשנות אותם.

No comments