איך לסדר את ארון הבגדים?

בפוסט הזה אני מתכוונת לתת לכם כמה טיפים מעולים שבאמצעותם תוכלו לסדר את ארון הבגדים שלכם.
שלב ראשון: החלק העליון של הארון
על מנת לארגן את כל הארון צריך לעבור באופן מסודר חלק אחר חלק, כדי שגם אם באמצע תתיאשו ותחליטו להמשיך לסדר ביום אחר, תוכלו לעשות זאת.
התחילו מהחלק העליון של הארון. פנו את החלל ונקו אותו מאבק באמצעות מטלית המיועדת לכך. ניתן גם להשפירץ מעט חומר ניקוי כללי (למשל "רסס נגב") ולייבש באמצעות מטלית נוספת, נקייה ויבשה. אני נוהגת לאחסן שם שמיכות, כריות, מצעים, מגבות, מפות, מסכות אב"כ תיקים ומזוודות. הסיבה לכך פשוטה: אלה דברים שפחות משמשים אותו ביומיום ואינני זקוקה להם בהישג יד. לכן, השיטה הטובה ביותר היא להקצות כל תא לקטגוריה מסוימת, ובהתאם לכך לאחסן בתוכו את מה שאתם מעוניינים. 
שימו לב - לפני שאתם מחזירים דברים לארון, כדאי למיין אותם. זוהי הזדמנות מעולה לאוורר את הבית ולהתחיל להשתמש במגבות שקיבלתם במתנה ועוד לא השתמשתם בהם או במצעים החדשים שפעם קנו לכם ושמרתם אותם לאירוע מיוחד. כמו כן, כדאי לבדוק מה כבר לא משמש אתכם או במה אתם חושבים שלא תשתמשו בזמן הקרוב או בכלל. חפצים כאלה כדי לפנות מהארון ולתרום לעמותות הומניטריות ולנזקקים.
שלב שני: עוברים לחלק האמצעי של הארון
זהו לב התהליך בארגון ובסידור של ארון הבגדים. מדובר במדפים שבהם נהוג לאחסן את חולצות, מהמכנסיים, גופיות, פיג`מות או כל דבר אחר שניתן לקפל. אם אתם שונאים לקפל אפשר לקנות מכשיר קיפול או אפילו להכין אחד באמצעות קרטון. באתר הזה המכשיר עולה רק 35 ש"ח.

את פריטי הלבוש שקיפלתם הניחו באופן מסודר זה אחד על השני לפי קטגוריות. בארון שלי למשל הקטגוריות הן:
מדף מס` 1: סריגים, סוודרים, חולצות ארוכות וגופיות ארוכות
מדף מס` 2: חולצות T קצרות, גופיות, חולצות פיג`מה קצרות ומכנסיים קצרים
מדף מס` 3: טייצים ארוכים, טייצים 3/4, ג`ינסים ומכנסי פיגמ`ה ארוכים
על מנת שתזכרו בדיוק מה יש בכל חבילה של פריטי לבוש, אתם יכולים להדביק תגיות מסלוטייפ צבעוני על המדפים, ולכתוב לעצמכם תזכורת.

שלב שלישי: עוברים לחלק של התלייה בארון הבגדים
כל החולצות והמכנסיים המחויטים שלנו שלנו וגם שמלות וחצאיות נמצאים באזור התלייה בארון. על מנת לשמור עליו מאורגן ונוח לשימוש יש כמה דברים שתוכלו לעשות:
1. שמנו באמצעות סלוטייפ צבעוני את הקולבים שלכם. למה הכוונה? קולבים עם חולצות קצרות סמנו בצבע כתום, קולבים עם חולצות ארוכות סמנו בצבע צהוב, קולבים עם מכנסיים ארוכים סמנו בצבע סגול, קולבי חצאיות סמנו בצבע ורוד וכך הלאה... אפשר להשתמש לשם כך בסלוטייפ צבעוני (וושי טייפ), בלק לציפורניים. אפשר גם להפריד בין בגדים שמתאימים לקיץ לבין בגדים שמיועדים לחורף וכך בין בגדים ששייכים לאישה לבין בגדים ששייכים לגבר באמצעותם חוצץ - למשל באמצעות דיסק ישן. כך, בכל פעם שתצטרכו לתלות בגדים בעולם תוכלו לדעת בדיוק איפה עליכם לתלות את החצאית או כל פריט לבוש אחר.התמונה לקוחה מכאן
2. השתמשו בקולבים חלקים, ללא ווים או זיזים. קולבים שאינם חלקים עלולים להרוס את הבגדים שלכם ולעוות את צורתם המקורית. עם זאת, אני יודעת שאנשים רבים מעדיפים את הקולבים עם הווים מאחר והם מונעים מפריטי הלבוש ליפול. אבל שימו לב! אותם קולבים מקשים עליכם פשוט להוריד את פריט הלבוש בקלות מהקולב ומעכבים אתכם בעוד כמה שניות. אז מה עושים? פשוט כורכים גומייה משרדית עבה על הקולב משני צדדיו. הגומי ימנע מהבגד להחליק אך עדיין יאפשר לכם להוריד אותו מהקולב בקלות ובמהירות ברגע שתחליטו.

התמונה לקוחה מכאן
3. את הצעיפים קשרו על מוט. ניתן לקשור גם את הפריאו על מוט גבוה יותר וכן להניח עליו גם עניבות.

התמונה לקוחה מכאן
4. את החגורות גלגלו ושימו בתוך קופסאות חוצצות. ניתן לשים גם בארגונית המיועדת לשם כך.

התמונה לקוחה מכאן
אפשר גם לתלות על קולב מתאים, למשל כזה:

התמונה לקוחה מכאן
שלב רביעי: עוברים לחלק של המגירות
הדרכה שלמה בנושא עשיתי בפוסט שכאן.
שלב חמישי: מסדרים את מדף הנעליים
ישנם מגוון שיטות לארגון יעיל של נעליים. הרחבתי על נושא זה בפוסט שפה.
ולסיום, הנה קצת תמונות מתוך הארון הפרטי שלי...
לפני -

אחרי -

ארגנתי קופסה לצעיפים ששמתי ברווח שנותר מאחורי החולצות

והנה הצעיפים שמגולגלים בתוך הקופסה:

וכאן גם המדף של החולצות הקצרות כבר מסודר.

ברווח שמאחורי החולךצות הקצרות שמתי בקופסה את הבגד ים שלי יחד עם בגדים נוספים שאני נוהגת לקחת איתי לחוף הים או לבריכה

ובמדף התחתון ביותר - הקופסאות השקופות שבהן אני מאחסנת את הנעליים שלי.

וסיימנו. מה דעתכם? אני מחכה לשמוע את התגובות שלכם, כן או בעמוד הפייסבוק שלי.

No comments