ארון מטבח שהוא יפה מבפנים ומבחוץ

נתקלתי לאחרונה בעוד דוגמה מעוררת השראה. זה מדהים שאני אומרת את זה כמעט כל הזמן, אבל זה פשוט בגלל שהכול כל כך יפיפה! כשראיתי את המטבח הזה של ג`סיקה, זו היתה פשוט אהבה ממבט ראשון. בואו נגיד שבטח כבר לפי התוצרים אתם יכולים להגיד שהמוצר הסופי הוא פשוט יוצא מן הכלל! אני יכולה פשוט להסתכל על התמונה הזו ולקנא כל היום, או שיכולתי פשוט לנסות ולהבין מהו סוד הקסם שלה.
שמים קץ לבלגן
ג`סיקה מאמינה בכל ליבה שהמטבח הוא לב לבו של הבית, וככל הנראה זה אולי החדר שבו מעבירים את רוב הזמן, כאשר אתם בבית. יש לה ילדים קטנים, ולכן היא היתה חייבת שיהיה לה מטבח נוח ונגיש, כך ששום דבר יעמוד בדרכה. לשם כך היא עשתה ככל שביכולתה על מנת להילחם בבלגן ששהה באופן קבוע על השיש, סידרה את נקודות שתמיד היוו מטרד עבורה וארגנה אותם במקומות הגיוניים ביותר, על מנת להפוך את המטבח לפונקציונלי.
אחסון מגשים ותבניות
אחד הרעיונות האדירים בעיניי הוא אופן אחסון המגשים ותבניות. לא תבנית מעל תבנית, שכרוך בקושי וברעש מצמרר ומחריש אוזניים בעת שליפה, אלא שורה ארוכה של מגשים ותבניות אשר מוצבים זה אחר השני, כמו חיילים ומופרדים באמצעות מעין חוצץ, המאפשר 100% גישה לכל תבנית ומגש בכל רגע נתון. אם נדלקתם על הרעיון ניתן לרכוש פה. בארץ ראיתי שניתן לרכוש מכשיר דומה כאן, המפריד בין צלחות, אבל אין לי מושג אם זה יעבוד גם על מגשים ותבניות. יש גם באיקאה מוצר המאפשר לסדר על אותו עיקרון גם מכסים לסירים.
חוצצי מגירות - הפריט שעושה את ההבדל! 
אחד הפריטים החיוניים ביותר בתהליך הארגון מחדש של המטבח היה חוצצי המגירות, שניתן להתאים בקלות לכל מגירה שהיא. פתאום מגלים שיש עוד מקום לאחסן דברים והסדר נשמר! כאן ניתן לקנות סט של 2 מחיצות למגירה. הן מתכווננות בהתאם לגודל הרצוי, וניתן למקמם לאורך או לרוחב המגירה. אין צורך בהרכבה. כל מנ שצריך לעשות הוא לכוון ולמקם במקום הרצוי. אורכן נע בין 37.7 ס"מ ועד 55.2 ס"מ. גובהן 8.9 ס"מ (וזהו גם צריך להיות הגודל המינימלי של המגירה). בכל קצה של מחיצה ישנו ציפוי מיוחד שמונע החלקה וכך המחיצות מתמקמות במגירה ולא זזות.  

לפני
אחרי
הפיניש המושלם!
על מנת לעשות את המגירות והמדפים יפים ולא רק שימושיים, ג`סיקה השתמשה בנייר אריזה יפה (אפשר גם בטפטים) על מנת לצפות אותם ואף השתמשה בקופסאות אחסון שקופות. אין ספק שזה הרבה יותר נעים בעיניים. מעבר לזה, ג`סיקה מתוודאת וטוענת שממש אין מחיר לעצם הידיעה היכן נמצא כל דבר, במיוחד בזמן שהיא מאכילה פעוט קטן וחסר סבלנות!
מה דעתכם? אני ממש אהבתי! אין ספק שג`סיסקה עשתה אחלה עבודה! ראיתם את המגירות? הן נראות כאילו כך הן תוכננו להיות במקור! וממש התרשמתי מכל היתרונות הפונקציונליים בכל תחום האחסון.פרטים נוספים תוכלו לקרוא בבלוג של ג`סיקה.

No comments