מזווה חכם ויפה

איזה כיף לפתוח את החודש עם פרויקט סופר-מהנה! זהו אחד משדרוגי המזווה הרציניים שנתקלתי בהם ברשת עד היום. אמנם שדרוג מעין זה עלול מעט להרתיע את חלקכם, אבל אני מבטיחה לכם שמדובר במהפך שלווה ביצירתיות, מחשבה ותושייה רבה, שאין מצב שזה לא יעלה לכם חיוך על הפנים!
כל הדברים שג`נה מהבלוג של עיצובי סו וג`נה עושה הם פשוט מדהימים ומרהיבים ביופיים, אני ממש מתלהבת מכל עבודה שהיא מבצעת, והפעם פשוט הרגשתי שאני חייבת לחלוק את זה עמכם. ג`נה סיפרה שהמטרה שלה בסידור המזווה שלה היה שלכל כל פריט יהיה מקום משלו, כך שניתן יהיה להבחין בו בקלות ואף לשלוף אותו.
כמומחית בתחום עיצוב וסידור הבית, ג`נה נותנת כמה טיפים:
  • תכננו את הפריסה באופן ששנראה לכם הגיוני.
  • רצוי מאוד לאחסן את הפריטים שבהם נעשה שימוש לעתים קרובות על מדפים שבין גובה המתניים לגובה הכתפיים, על מנת שיהיה קל לגשת אליהם בקלות, להשתמש ולהחזיר למקום ללא כל קושי.
  • כדאי לנצל את השטח ככל הניתן, ולכן מומלץ מאוד להשתמש בשיטת השכבות ואם יש לכם כמה פריטים של אותו מוצר, רצוי לשים אותם אחד על השני, ולהשתמש במדפי מדרגות לתצוגה .
  • ניתן לרכז פריטים דומים או כאלה ששייכים לאותה הקבוצה באמצעות קופסאות או סלסילות.
מדפי מדרגות - תצוגה מושלמת של שימורים או תבלינים
ג`נה מספרת שישנן כמה פריטים שמבחינה הם חיוניים ביותר והיא מאוד ממליצה להשתמש בהם, אם אתם מתכוונים לסדר את המזווה שלכם. בין פריטים אלה ניתן לכלול קופסאות אחסון (רצוי שקופות). כמו כן, כדאי גם להשתמש בגופי תאורה בתוך המזווה על מנת שיהיה קל לראות כל פריט ופריט. כמו אלה שכאן, למשל.
עיצוב
את השרפרף (שהיא מקמה ליד המזווה על מנת להגיע למדפם שמחוץ להישג ידה), המדפים ואת הווילון עשתה ג`נה במו ידיה. כפי שתוכלו לראות בתמונה, היא בחרה להשתמש בשילוב של כחול-צהוב-לבן ואפור. הרעיון שלה היה להתייחס לחדר הזה כמו לכל חדר אחר שמעצבים, ושיהיה לו סטייל ייחודי משלו, אשר משתלב באופן הרמוני ומושלם. 
מעכשיו הרבה יותר קל, מהיר ויעיל לבשל ולאפות!
כאדם שאוהב לבשל, ג`נה מספרת שלאחר סיום הפרויקט הרבה יותר כיף לה לעבוד במטבח, כיוון שהכול מסודר באופן נוח ונגיש. היא לא צריכה לתהות אם יש לה את כל החומרים בבית, או לנסות ולחשוב איפה הם קבורים. אופן התחזוקה של המזווה גם הוא קל ופשוט, ואין ספק שזה שינוי קטן שגרם לה להרגשה טובה יותר. לדעתה, אין ספק שכל המאמץ היה לגמרי שווה את זה.
נדמה כאילו זה בכלל לא אותו מזווה, תראו!

No comments