לכל סיר יש מכסה


{מקור}
אחד ממטבעות הלשון נפוצים בארצנו הקטנטונת הוא "לכל סיר יש מכסה". אבל מה עושים כשהמכסה תופס מקום וכרוך במלחמה יומיומית עקובה מדם? בפוסט הבא ריכזתי כמה רעיונות לאחסון מכסי סירים.
בין אם מדובר בסירי בישול ובין אם מדובר בקופסאות פלסטיק המשמשות אותנו מדי יום לצורך אחסון מטעמים שהכנו במטבחנו הקט, הם דורשים מקום אחסון נאה בארונות המטבח. בניגוד לצלחות ולכוסות שאותם קל יותר לאחסן, מדובר בשני סוגים של כלים שאחסונם דורש לעתים תכנון, על מנת לייעל את העבודה במטבח, ונצל ככל הניתן את השטח העומד לרשותינו.
אוגרים סירים, כדי שחלילה לא יחסר
תופעה ישראלית אופיינית היא אגירה, ואין זה משנה אם מדובר בדור שני/שלישי לניצולי שואה ובין אם מדובר בתופעת לוואי של תרבות השפע. וכשאוגרים דברים מיותרים, תמיד מתועררות בעיות של מקום, או ליתר דיוק - חוסר במקום. לכן, דבר ראשון שעליכם לעשות לפני שאתם מתחילים לתכנן אין לסדר את הסירים שלכם מחדש, היא לבדוק האם יש סירים, מחבתות, כלי פלסטיק ושאר מטלטלין שאינכם זקוקים להם. בואו נגיד שאם לא עשיתם בהם שימוש בשנתיים-שלוש האחרונות, כנראה שהם לא ממש משמשים אתכם ובהחלט ניתן להעביר אותם לקרובי משפחה או אפילו כתרומה לנזקקים. 
לא מהססים לגבי המכסים
ישנן שיטות מגוונות שבאמצעותן ניתן לאחסן סירים וכלי פלסטיק, וכן של המכסים שלהם:
  • אפשר להניח את המכסים הפוכים על גבי הסיר
  • אפשר להניח סיר בתוך סיר וכלי בתוך כלי (ממש כאילו היה מדובר בבות בבושקה), ואת המכסים בקערה/בסלסילה נפרדת (אבל זה גוזל מקום)
  • אפשר לאחסן את המכסים על גבי הדלת באחת הדרכים הבאות:

חשוב רק שאציין שבמידה ואתם אכן מפרידים בין מכסים לבין סירים, מומלץ מאוד למספר אותם באמצעות טוש מחיק על מנת שיהיה לכם קל לאתר בשעת הצורך את המכסה לסיר או לכלי האחסון.
ומה לגבי מחבתות, קלחות ומסננות?
בתים רבים מתקינים מוט מיוחד שעליו תולים את כל המחבתות, הקלחות המסננות ולעתים גם כלים נוספים, ממש כמו במטח של מרתה סטיוארט:
זהו להפעם, מקווה שאהבתם. 
איך אתם מסדרים את הסירים ושאר כלי הבישול שלכם? אתם מוזמנים לכתוב בתגובות למטה או בעמוד הפייסבוק של הבלוג טיפים, רעיונות ושאלות. אני מחכה לכם!

No comments