שיגעון הוואשי טייפ: איך להשתמש בזה?

 
השבוע קיבלתי את סט הוואשי טייפ הראשון שלי. לטובת מי שעוד לא נתקל במושג הזה, אספר בקצרה שמדובר למעשה בנייר דבק יפני שעשוי מנייר אורז, שמיוצר בעבודת יד. הדבק שלו חלש יחסית, מה שמאפשר לעשות בו שימוש חוזר, כלומר - אפשר להדביק אותו על הקיר או על כל פריט אחר, ואם לא אוהבים או מתחשק לשנות, פשוט להסיר. מקור שגעון העיצוב החדש החל בעקבות קבוצת אמנים שהחלה לעשות בו שימוש יצירתי. מאז ועד ימינו אנו מוצר זה עבר כברת דרך וכיום ניתן למצוא אותו בשלל דוגמאות, צבעים וסגנונות, כל אחת יפה יותר מהשנייה. 
לוואשי טייפ יש שימושים רבים - אפשר לקשט ולשדרג באמצעותו כל דבר: אלבומי תמונות וכרטיסי ברכה, מסגרות, קופסאות אחסון, רהיטים, קירות, צלחות, כוסות, אגרטלים ומה לא. זה פשוט וקל לשימוש, גם לאנשים שלא באים מתחום האומנות והיצירה. תמיד אפשר להדביק ואם יוצא עקום, להסיר ולהדביק מחדש (אבל לא יותר משלוש-ארבע פעמים). בואו נגיד כך, שמי שקונה גליל אחד, לאט לאט מתחיל לקנות עוד אחד ועוד אחד, על מנת להעשיר את האוסף שלו ולהפוך אותו לייחודי. ולא, הוא לא מלכלך וגם אינו מכתים.
באחד משיטוטיי ברשת נתקלתי באתר הזה שבו יש הדרכות והסברים(באנגלית) וגם תמונות שמדברות בעד עצמן:

והנה עוד תמונה, אבל מאתר אחר:
ושידה

ואם הדוגמאות האלה לא הספיקו לכם - הנה עוד מלא תמונות מעוררות השראה מ - Pinterest.

הערה: חשוב להדגיש ולומר שלא כל סלוטייפ צבעוני ודקורטיבי הוא בהכרח וואשי טייפ. זה ממש לא סלוטייפ, כי שכבת הדבק של הוואשי טייפ השקיפות של נייר האורז הם סוד הקסם של המוצר המופלא הזה. 

איפה קונים?
כמו תמיד, ebay מציעה מבחר עשיר של דוגמאות, כשהזולות ביניהן עולות לא יותר מדולר (כ- 4 ש"ח), כולל משלוח לישראל. אם אתם לא מעוניינים לקנות ב- ebay, האופציה הזולה ביותר שמצאתי עד כה בישראל היא דרך חנות היצירה mypunch. המבחר לא רע בשביל מתחילים, והמחיר שווה לכל כיס - 7 ש"ח לגליל באורך 6 מ` (לא כולל משלוח). אפשר לנסות גם דרך מרמלדה למצוא כמה גלילים בהדפסים שונים. שימו לב לכך שבאתר זה תוכלו למצוא גלילים במגוון רחב של מידות רוחב ואורך. 
זהו להפעם. מקווה שאהבתם. אם אתם משתמשים בוואשי טייפ ואתם מעוניינים לשתף, אתם מוזמנים לעמוד הפייסבוק של הבלוג.

No comments