הצעות יצירתיות לעיצוב שולחן חג


אם השנה אתם מארחים בפסח - אני רוצה להקדיש לכם את הפוסט הזה. במיוחד בשבילכם החלטתי לתת לכם כמה רעיונות לעיצוב שולחן חג וסידורו לרגל ליל הסדר. מקווה שתאהבו ושתקבלו השראה!


סופסוף כבר סיימתם כבר עם הניקיון לפסח, ועכשיו מגיע סוף כל סוף החלק הכייפי של החג - עיצוב השולחן לקראת ליל הסדר. אז הנה כמה רעיונות מרחבי הרשת שממש אהבתי:

פלייסמט מלוח גיר - חתוכים נייר "לוח גיר" בגודל פלייסמט, ומניחים מעליו את כל הצלחות. אפשר לרשום עליו את השם של האורח, וגם להשאיר עטי גיר, כדי שאם הסדר יהיה משעמם, אז לפחות שיוכלו לשחק איקס-עיגול.

מסדרים את הסכו"ם, הצלחות והכוסות - את הסכו"ם מסדרים לפי סדר המנות, כשבצד החיצוני ביותר אמור להיות הסכו"ם המיועד למנה הראשונה. בצד הימני מונחים הכף והסכינים למנה הראשונה, ובצד השמאלי המזלגות. את הכלים לקינוח מניחים מול הסועד, על המפה ומעל הצלחת. כמו כן, יש להניח עבור כל סועד כוס שתייה וכוס יין.

מעצבים את השולחן - רצוי לבחור לא יותר מ- 3 צבעים לצורך עיצוב השולחן, על מנת שלא יראה עמוס מדי. רצוי להתחשב גם בצבעי כלי ההגשה שלכם, ובהתאם לכך לבחור בצבעים מנוגדים, משלימים או גוונים שונים של צבע מסוים.

במידה ויש לכם כלי אוכל צבעוניים במיוחד, יש לבחור את אחד הצבעים, ובהתאם לכך לבחור את צבע המפה והמפיות. העיצוב הקלאסי הוא האלגנטי והשמרני ביותר, וניתן לשלב בו בין לבן ושחור או בורדו או זהב. למי שמעדיף ללכת על סגנון צעיר ונועז יותר, מומלץ לבחור בצבעים שמחים ועליזים: טורקיז כהה, בזוקה, ירוק-תפוח או כתום בוהק.


מסדרים את המפיות - מפיות בד ניתן לעצב בצורה יפה ולהניח על הצלחת, בעוד מפיות נייר יש להניח לצד הצלחת.

מקשטים את השולחן - סיימתם לערוך את השולחן? מעולה! עכשיו מגיע החלק המהנה והוא קישוט השולחן. ניתן כמובן לקנות זרי פרחים, או לקטוף כמה פרחים מהגינה האישית שלכם, אך ודאו שהזרים הם קטנים ונמוכי-קומה, על מנת שיהיה לכם ולאורחיכם הזדמנות לשוחח בנוחות, וגם כמובן שיישאר מספיק מקום להניח את כל המטעמים שעליהם עמלתם קשה כל כך.

ניתן בהחלט לשלב נרות, לפזר עלי כותרת יבשים ולהדפיס על נייר שקוף אלמנטים דקורטיביים שתוכלו לפזר על השולחן.


מושיבים את האורחים - השתמשו בחבקי מפיות, בפתקי הושבה, או באמצעות שלטים קטנים שתתקעו בקשיות השתייה על מנת לוודא שלכל האורחים שלכם יש מקום, וכדי למנוע מהם בלבול.
(ניתן להשיג כאן)

טיפ שיעזור לארוחה שלכם להתנהל בשלווה: ארגנו את האוכל באופן סימטרי בשולחן, כך שיהיה לכולם נגיש מה שהם רוצים, מבלי שתצטרכו להעביר את המלח בכל רחבי השולחן או את הסלט.


עוד רעיונות לעיצוב שולחן החג מחכים לכם בעמוד הפינטרסט שלי:זהו להפעם. אני מזמינה אתכם לספר בתגובות למטה כיצד אתם נוהגים לערוך את שולחן החג? האם אתם עורכים אותו באופן דומה בכל שנה או שאתם משתדלים לגוון?

No comments