איך לסדר את הארון לקראת החורף?

אם אתם מעוניינים לסדר את ארון הבגדים שלכם לקראת החורף, אתם חייבים קודם כל שתהיה לכם תוכנית. הכנתי לכם כמה טיפים שיעזרו לכם להצליח במשימה.

חופשת סוכות זו הזדמנות מעולה כדי להתכונן, אז שווה לנצל אותה כדי שהחורף לא יתפוס אתכם לא מוכנים: שלפו את שמיכת הפוך, הצעיפים, המטריות, המגפיים וכמובן גם את נעלי הבית החמות והמפנקות. חשוב לסדר את ארון הבגדים כדי לחסוך בזמן במציאת בגדים, לראות ולהיזכר בכל הפריטים שיש לנו, ולהשתמש בהם. זו גם ההזדמנות שלנו לסנן את מה שכבר קטן או לא מתאים, מה שכבר לא באופנה ואנחנו לא אוהבים, ולבדוק מהם הפריטים שחסרים לנו או שצריך להחליף כי הם התבלו והתיישנו.
שלב 1: הכינו מבעוד מעוד קרטונים / שקיות גדולות
בהמשך תשתמשו בהם לצורך מיון הבגדים שלכם בדרך הבאה:
  1. לתרומה
  1. למחזור
  1. לפח 
  1. שייך לחדר אחר
  1. לתיקון
  1. לשמור
התמונה נלקחה מכאן

שלב 2: הוציאו את כל הבגדים מהארון ומיינו 
הוציאו את בגדי הקיץ והתחילו במיונם. לרבים מאיתנו ישנם בגדים רבים שלא נלבשו במשך שנים, בין אם בגלל שינויים במשקל הגוף ובין אם כי פשוט נמאס לנו מהם או בגלל סיבות אחרות (הוא לא נוח, הוא מגרד, הוא לא מחמיא וכדומה). על מנת לפנות למקום לבגדים חדשים או סתם כדי שיהיה פחות עומס, עלינו להחליט שכל בגד שלא לבשנו בשנתיים האחרונות, נמסור הלאה או נזרק לפח. השתמשו בקרטונים ובשקיות שהכנתם מראש לצורך מיון יעיל.

סיימתם עם בגדי הקיץ? מעולה, כעת עברו לבגדי החורף ומיינו אותם באותה השיטה. כשתעמדו מול הארון הריק, זה הזמן לעבור עם סמרטוט יבש על המדפים והמגירות. אם אתם מנקים עם תכשירים שעלולים להרטיב את הארון, ודאו שהוא מתייבש היטב לפני שאתם מחזירים אליו הבגדים, כדי להימנע מריח מעופש ומכתמי עובש.

שלב 3: קפלו את הבגדים שהחלטתם לשמור
את כל הבגדים שהחלטתם לשמור, קפלו מחדש וסדרו בערימה. הקפידו על קיפול אחיד, שמונע את קימוט הבגד ומנצל היטב את המקום שבארון. רצוי להשתמש בקרטונים סגורים על מנת למנוע ממזיקים לפגוע בבגדים ולצבור אבק.

רשמו על כל קרטון את התכולה שלו ו/או המידות. הימנעו משימשו בשקיות ואקום, כיוון שהבגדים לא "נושמים", וצוברים עובש וריח לא נעים. כמו כן, אחסון בקופסאות הוא נוח יותר כיוון שניתן לערום אותו זה על גבי זה, והתצוגה היא אסתטית יותר.  כדאי לשים בכל קופסה דף ריחני של מייבש הכביסה ואז הבגדים סופגים את הריח הנעים.

שלב 4: מידוף ותלייה של הבגדים
חשוב לסדר את הבגדים לפי תדירות השימוש שלהם, כלומר - בגדים ליומיום יאוחסנו בקדמת המדפים הנגישים ביותר, בעוד הבגדים שלנו שמיועדים ליציאה יאוחסנו במדפים פחות נגישים. חשוב לשים לב לכמות המקום שבארון, עומק המדפים והיחס שבין שטח התלייה לשטח הממודף. רק כך נוכל להחליט אילו בגדים יהיו בכל מדף ואילו בגדים נתלה, בהתאם להעדפות שלנו.

חשוב לחלק את החלק של התלייה בארון לקטגוריות - מעילים, ג'קטים, חצאית, מכנסיים, חולצות, שמלות וכדומה), ולהקפיד להחזיר כל פריט לאזור שלו. על כל קולב חשוב לתלות פריט אחד בלבד.

סוודרים, סריגים, חולצות T וכדומה - רצוי לקפל ולאחסן במדפים על מנת שישמרו על צורתם המקורית ולא ייהרסו בשל השימוש בקולב.

כעת הכניסו לארון את כל בגדי העונה - כל מה שקניתם זה עתה, במכירת סוף עונה, בגדים של הילדים הגדולים יותר שהיו באחסון וחיכו לאחיהם שיגדלו ומציאות שקיבלתם בירושה - כל אלה חשוב לכבס ולייבש (במידה וזה עדיין לא בוצע), למיין לפי קטגוריה (וצבע, אם מתחשק לכם), לקפל ולאחסן או רק לתלות. 

שלב 5: סידור ארון המעילים
אחת הפינות שדורשות היום את תשומת הלב שלכם היא ארון המעילים או אזור התלייה של המעילים שלכם בארון הבגדים הכללי.

איך לארגן את ארון המעילים?
לרוב הבעיה בארון הזה שהוא מאוד קטן, אין בו הרבה מקום, ועדיין הוא משמש את כל דיירי הבית וגם את האורחים. לכן, זה עשוי להיות קצת לשמור עליו מסודר ולמצוא את מה שאתם זקוקים לו. אז אני הולכת להראות לכם איך הארון שלי מסודר, בתקווה שאוכל לתת לכם כמה רעיונות מעוררי השראה.

אז זה ארון המעילים שלי. אני מאוד נרגשת להראות לכם את כל הדברים המגניבים שעשיתי בו, כי אני מרגישה שזה אחד מהארונות האהובים עליי בכל הבית. אז נתחיל דווקא מלמטה - יש בסלסליאות היפות האלה שמצאתי באיקאה את כל מה שצריך לחורף חמים ונעים - כובעים, כפפות, צעיפים וברווח שנשאר - שמתי את המטריות המתקפלות שלנו.

כמה רעיונות יצירתיים נוספים:

  • ניתן לתלות על אחד הצדדים של הארון וו ולתלות את המטריות על גביהם
  • ניתן לשים במדף התחתון ארגונית של מגירות ולקטלג כל מגירה בהתאם לצורכיכם, למשל: מחממים לאוזניים, כפפות, צעיפים, סוודרים לכלב וכדומה
  • אם יש לכם ארון עם דלת שנפתחת ולא דלת שזז מצד לצד, ניתן לתלות עליה ווים שיחזיקו את הצעיפים וככה יהיה לכם קל יותר לקחת ולהחזיר אותם
  • אם יש לכם מקום במדף התחתון, ניתן להניח עליו גם את נעלי הבית המפנקות שלכם או מגפיים, נעלי שלג וכדומה

נעבור לחלק העליון של הארון
באזור הזה תלויים כל הג'קטים והמעילים שלנו. של בובי תלויים מצד שמאל ושלי תלויים מימין. חשוב שהארון לא יהיה דחוס מדי, כדי שיהיה קל להכניס ולהוציא ממנו את המעילים (וגם כמובן למצוא אותם), וגם כדי שכשמגיעים אורחים, הם יוכלו לתלות בתוך הארון את המעילים שלהם גם כן. חשוב להשתמש בקולבים חזקים ומסיביים, כדי שהמעילים יאוחסנו כראוי וגם כדי שהקולבים לא יישברו. 

ועוד משהו קטן וחשוב...
כדאי שיהיה לכם בארון תאורה טובה על מנת לראות את כל מה שבתוכו. אם הארון שלכם חשוך מדי, התקינו בתוכו תאורת לד (מנורה קטנה ולחיצה שעובדת על בטריות), ותוכלו להשתמש בה כדי לראות את תכולת הארון טוב יותר.אני ממש אשמח לדעת איך אתם מארגנים את ארון הבגדים: האם הכול נגיש אצלכם או שכל עונה אתם צריכים לסדר אותו מחדש? האם יש לכם ארון מעילים או שיש לכם מתלה מעילים בכניסה לבית או בפרוזדור?

שיהיה לכם בהצלחה ואל תשכחו לספר לי איך הלך לכם. 

נ.ב. אם בא לכם לקבל עוד טיפים לארגון ולסידור הבית, אתם יכולים להירשם כמנויים לעמוד היוטיוב שלי או להצטרף לחברים שבפייסבוק. No comments