7 שיטות שיעזרו לכם להרוויח כסף בעזרת האינטרנט1. לכתוב תוכן
לכל מי שאוהב לכתוב, השיטה הזו מיועדת בשבילו. העבודה המרכזית שלי קשורה בתחום כתיבת תוכן. אבל אני כל כך אוהבת לכתוב, שממש לא אכפת לי להקדיש עוד כמה שעות בשבוע על מנת לכתוב פוסטים בנושאים שונים ולנהל בלוג. הנה, למשל עכשיו שאני כותבת לכם את הפוסט הזה, אני מנצלת את זמני הפנוי בתבונה - מכונת הכביסה שלי פועלת ברקע, ועד שהיא תסיים לעבוד, הפוסט הזה כבר יפורסם וסביר להניח שכבר כמה אנשים יקראו אותו ויקבלו השראה :) 

איפה אפשר לכתוב ולקבל כסף?
א) בבלוגיה של תפוז - (עדכון: נכון לתאריך 09/01/16 - תפוז כבר לא משלמת לבלוגרים!)
הבלוגיה של תפוז משלמת כבר כמה שנים טובות לכל בלוגר, בהתאם למספר הכניסות לבלוג שלו - כיום 1000 כניסות לבלוג שווה לכם 6 שקלים בחשבון, לאחר שתצברו 80 ש"ח תוכלו למשוך את הכסף אל חשבון הבנק שלכם באמצעות צ'ק או העברה בנקאית .פירוש הדבר שככל שתכתבו על נושא מעניין יותר, והבלוג שלכם יהיה קריא (מבחינה לשנית ועיצובית), וככל שתעדכנו יותר את הבלוג שלכם, כך עולה הסבירות שהתגמול שלכם יהיה גדול יותר. שימו לב - אין פירוש הדבר שאתם חייבים לכתוב כל יום או כמה פעמים ביום. לפעמים, אם הנושא מספיק אטרקטיבי - הוא ימשוך נושאים גם אם תפרסמו פוסטים בתדירות נמוכה יחסית.

אם את/ה רוצה להיות בלוגר/בלוגרית מצליח/ה קודם כל צריך להירשם לתפוז, בעמוד הראשי של הבלוגיה. אתר את הכפתור "פתיחת בלוג חדש", אשר יוביל אותך לתהליך קצר ופשוט של פתיחת הבלוג החדש שלך.ולאחר מכן לפתוח בלוג, ואז, במסך הניהול להיכנס לשירות התשלומים, חשוב לקרוא את תקנון השירות המלא ולהירשם לשירות. 
ב) ב- ZAP CLUB
דפי זהב, רסט, מתחתנים, זאפ השוואת מחירים ועוד התאחדו תחת מותג אחד שנקרא "ZAP GROUP". אחד השינויים החיוביים שאיחוד זה הצמיח הוא ממשק הרבה יותר נוח וידידותי באתר "זאפ-דפי זהב", המשלב בין היתרונות של שני האתרים הקודמים: מציאת שירות / מוצר עם חוות דעת אמינה של לקוחות אמיתיים - אתם. עכשיו הם זקוקים לעזרת הגולשים שיכתבו חוות דעת, ואף מוכנים לשלם לכם בתמורה לעזרתכם. בדיוק לשם כך הוקמה קהילת הצרכנים - ZAP CLUB. כל מה שעליכם לעשות הוא לכתוב חוות דעת על מוצר או שירות של אחד המפרסמים בדפי זהב, ולצבור נקודות. תוכלו לצבור עוד נקודות אם תצרפו הוכחת קנייה (קבלה/חשבונית), אם תצרפו תמונה, או אם תזמינו מקום (במידה ומדובר במסעדה). את הנקודות תוכלו להמיר לכל מיני הטבות, כגון: כרטיסים לסרטים, ארוחות, טיפולים קוסמטיים, קנייה ברשת FOX או BUG ועוד כהנה וכהנה. כלומר עבור הנקודות תתקבלו הטבבות / מתנות, ולא כסף שתוכלו להמיר אותו לחשבון הבנק שלכם. שימו לב, ניתן להזמין חברים לקהילת זאפ קלאב, בל לא מקבלים על הצטרפותם כסף.
ג) ברשת החברתית קליקות
הידעתם שיש דבר כזה רשת חברתית בישראל? נכון, היא אמנם פחות מתוחכמת בהשוואה לאחיות שלה (פייסבוק למשל), אבל אפשר להרוויח ממנה לא כסף, אז כבר שווה להיכנס לרשת הזו ולבדוק אותה, לא?

קליקות היא רשת חברתית ממש כמו פייסבוק, אלא שהיא תוצרת כחול-לבן. הייחודיות שבה היא בכל שהיא מבטיחה לשלם כסף על כל מיני פעילויות שאתם מבצעים בה, בין אם בהעלאת כתבות עם תכנים מעניינים, תמונות וכו'. כן, בקליקות מאמינים שמאחר והגולשים הם אלה שיוצרים את התוכן, הם צריכים לקבל תשלום, ולכן מי שמייצר יותר כניסות - מקבל יותר כסף.
מלבד העלאת תכנים, תועלו להזמין חברים ולקבל עמלה על כל מי שנרשם דרככם לאתר, וגם על חברים-של-חברים שנרשמים לאתר. על כל מי שנרשם מקבלים למעשה נקודות, שאותן יש להמיר לכסף. כאשר תגיעו ל - 100 ש"ח תוכלו למשוך את הכסף ולקבל אותו היישר לחשבון ה- Paypal שלכם.
2. לענות על סקרים ולהשתתף בקבוצות מיקוד
ישנם לא מעט אתרים ישראליים אשר מבטיחים לשתף אתכם בסקרי דעת-קהל ובקבוצות מיקוד ובתמורה לתת לכם כסף. לרוב מדובר בסקרים שנשלחים למייל שלכם ואתם רשאים לענות עליהם בזמנכם הפנוי, אם כי רצוי לעשות זאת בהקדם האפשרי, על מנת שתוכלו לתפוס מקום במכסת הנבדקים ובאמת לקבל תמורה (במידה והמכסות הושגו, לא תוכלו להשתתף ולהרוויח כסף באמצעות מילוי הסקרים). נרשמתי לאתרים, השתתפתי בפעילויות השונות שלהם וחזרתי עם מסקנות.

א) פרויקט מדגם 
אחד האתרים הוותיקים ביותר בתחום הסקרים. הוא מאפשר לכם לענות על סקרים תמורת תשלום ואף לצרף תחתיכם נבדקים נוספים, שגם עבורם השתתפותם תוכלו לקבל 20% עמלה. לאחר שנרשמתם לאתר, ברגע שסקר כלשהו עולה לאוויר, נשלחת הזמנה לכל מי שרשום לאתר זה, ובה קישור לסקר. לאחר שתצברו 50 ש"ח תוכלו למשוך אותו מחשבונכם. התשלום הוא באמצעות תווי קנייה מסוג power gift, שמתאימים לרשתות שונות ומוכרות בכל רחבי הארץ. הכרטיס יישלח ישירות אל כתובת הדואר שסיפקת בעת הרשמתכם לאתר. האתר לא מספק המון סקרים, ורצוי להשתמש בסיסמה שלא תשכחו, כיוון שדי קשה לשחזר את הסיסמה באמצעות האתר. ב) Panel4all
אתר של חברה גדולה ואמינה אשר עוסקת בדעת קהל. גם באתר זה תוכלו לענות על סקרים ולהרוויח כסף. בנוסף, אתר זה מאפשר לכם להרוויח כסף על רישומם של נבדקים חדשים שנוספו לאתר לאתר שהזמנתם אותם. כמו כן, מדי פעם נשלחות הזמנות להשתתפות בקבוצות מיקוד. ההשתתפות כרוכה בהגעה למעבדה כלשהי, להתנסות במוצר כלשהו ולחוות עליו דעה. לרוב מדובר בפעילות של שעתיים, והתשלום הוא כ- 150 ש"ח, אך נתונים אלה עלולים להשתנות בהתאם לסוג הפעילות בה תשתתפו. השתלום הוא באמצות רב-תו, שאותם אתם מקבלים עם סיום השתתפותכם במחקר. לי באופן אישי יצא להשתתף במחקר שבמהלכו צפיתי בפיילוט לתוכנית חדשה. שווה, לא?


באתר זה אתם למעשה צוברים נקודות בכל פעם כשאתם ממלאים סקר, כשסקרים ארוכים יותר שווים יותר מקודות כמובן.
על מנת לקבל כסף ממילוי הסקרים, ממירים את הנקודות לכסף כך:
900 הנקודות הראשונות שוות על בסיס 1 ש"ח= 15 נקודות.
החל מהנקודה ה 901 ועד לנקודה ה 3000 1 ש"ח = 12.5 נקודות.
החל מ- 3001 נקודות 1 ש"ח = 10 נקודות.
לאחר שצברתם 900 נקודות ניתן להמיר את הנקודות בכסף של תווי קנייה של רב תו

שימו  לב! ניתן לקבל 250 נקודות בונוס על הפניית אנשים ורישומם תחתיכם אך ורק אם הם צברו 900 נקודות במענה על סקרים. יש לאמת את תעודת הזהות שלכם ולבקש ממי שמצטרף דרככם שגם יעשה זאת, אחרת לא תוכלו לקבל תשלום. האימות מתבצע באמצעות סרקית התעודת זהות שלכם ושליחתה במייל/בפקס.ג) Ipanel
אתר דומה לאתרי הסקרים הקודמים שהצגתי, אשר מאפשר לכם להרוויח כסף מהאינטרנט באמצעות מילוי סקרים ובאמצעות רישום משתתפים חדשים תחתיכם.  
גם כאן צוברים נקודות, אשר בהמשך ממורות לכסף. ככל שתענו על יותר סקרים כך תרוויחו יותר נקודות ותקבלו יותר כסף. צירוף חבר שווה ל- 15 נקודות. האתר מספק יחסית הרבה סקרים. לאחר צבירת 500 נקודות, תוכלו להמיר אותם לתלוש רב-תו בסך 50 ש"ח. ניתן למשוך את הכסף רק לאחר שצברתם כפולות של 50 (100, 150, 200 וכו`).ד) Panelview 
אתר חדש יחסית במתכונת של האתרים הקודמים. עונים על השאלונים ו/או משתתפים בקבוצות המיקוד. כל נקודה שוות ערך לשקל אחד. ניתן לצרף חברים. כל חבר שווה ל- 15 נקודות. לכל סקר יש ערך אחר. לאחר שתצברו 500 נקודות, תוכלו להמיר אותן לתווי שי, שישלחו ישירות לביתכם.
3. לצפות בטריילרים של משחקים בסמארטפון 
תקועים בתור לרופא? יש לכם נסיעה ארוכה שאתם צריכים להעביר? אתם יכולים להעביר את הזמן בכיף ולנצל אותו כדי להרוויח כסף באמצעות מכשיר הסמארטפון שלכם באמצעות אפליקייצית App Trilersהרעיון באפליקציה הוא שתצפו בטריילרים ליישומים שונים. אורך כל קדימון שכזה הוא בין 10 ל- 20 שניות, והמשתמש צובר נקודות לכל סרטון שבו הוא צפה. באפליקציה תמצאו עוד דרכים להרוויח נקודות, למשל - אם תלייקקו או תורידו את האפליקציה למכשיר שלכם. את הנקודות שתצברו תוכלו להמיר בכסף בפייפאל, בזיכוי כספי באמזון ועוד. ניתן למשוך את הכסף לחשבון ה- Paypal שלכם בכל עת.


4. לראות פרסומות
אם אתם אנשים עסוקים. אנחנו חוזרים הביתה מיום עבודה קשה ומפרך ואין לנו יותר מדי זמן כדי לכתוב תוכן או לענות על סקרים. אבל גם עבורכם מחכה יש באינטרנט שיטות אשר מאפשרות להרוויח כסף, מבלי להשקיע זמן רב: צפייה בפרסומות. כן, אתם תקבלו פרסומות למייל שלכם, תקליקו עליהם ותוך כמה שניות יתווסף לכם כסף לחשבון. אז אילו אתרים מציעים את השירות הזה ולאיזה אתר עדיף להירשם? גם את הנושא הזה בחנתי לעומקו עבורכם.

pure cash הוא אתר שמציע לכם תשלום תמורת הקלקה וצפייה בפרסומות שאתם מקבלים לתיבת המייל שלכם.
הקליקו על הפרסומת שקיבלת למייל, צפו בה בין 7 ל- 11 שניות (הסטופר מודיע לכם בדיוק מתי הזמן הסתיים). בנוסף, רצוי להיכנס לאתר עצמו, לפחות פעם אחת בשבוע כי מחכים לכם שם כל מיני משימות תמורת תגמול: סקרים, פרסום בפייסבוק של סרטון או מודעת פרסומת או סתם לחיצה על לייק. כמו כן באתר יש קמפיינים לפרסום בבלוג שלכם וגם הלינק שבאמצעותו אתם יכולים להזמין חברים להצטרף לאתר דרככם. אתר ידידותי יחסית ונוח. ניתן למשוך את הכסף באמצעות צ'ק או לבצע העברה בנקאית ישירות לאתר שלכם, לאחר שצברתם 20 ש"ח, סכום נמוך יחסית שקל להגיע אליו. אני ניסיתי והייתי מרוצה.5. לצלם תמונות בטיולים או בדרך לעבודה ולסידורים
יש לכם סמארטפון עם מצלמה טובה? אוהבים לצלם? למה שלא תרוויחו מזה כסף? בזמן כשאתם הולכים לעבודה, לסידורים או לכל מקום שהוא  , אתם יכולים לצלם אובייקטים שונים: פרחים, קשת בענן, עגורנים באתרי בנייה, חתולים, ציפורים, נופים, מאכלים ובעצם כל דבר אחר שמתחשק לכם ותופס לכם את העין. כל תמונה היא הזדמנות להנאה יצירתית ולרווח כספי.
על מה מדובר? כיום קמים יותר ויותר אתרי אינטרנט שדרכם ניתן לקנות תמונות. בתמונות אלה ניתן להשתמש באופן חוקי בבלוגים, באתרים, בכרטיסי ביקור ובאמצעים שונים, בעיקר לצורך פרסום ויצירת עניין. לרוב תגלו שהם מוכנים לקנות תמונות מצלמים חובבים, כיוון שאין להם כסף כדי לפנות לצלם מקצועי. בין האתרים האלה ניתן למצוא את:
בנוסף, גם האפליקציה Foap מציעה תשלום תמורת התמונות שלכם. אינכם צריכים להיות צלמים מקצועיים על מנת למכור את התמונות שלכם. גם מצלמות של חובבים, כולל אלו שבטלפונים הניידים, הן בעלות איכות צילום טובה למדי, ויכולות לשרת את מטרותיכם. מאחר ואלו תמונות שאתם צילמתם, אתם אלה בעלי הזכויות עליהם, ולכן תוכלו גם לעשות בהם שימוש בבלוג/באתר או במקומות אחרים שתרצו, במידה ותחליטו שלא למכור אותם. 

רצוי להירשם לכמה אתרים ולפרסם בהם את התמונות שלכם, וכך תוגלו להגדיל את פוטנציאל המכירה שלהם. אינכם חייבים לצלם עוד ועוד תמונות, אבל ככל שתצלמו ותפרסמו יותר תמונות למכירה, כך הסיכוי שלכם להרוויח מהן, הולך וגדל. תוכלו בהחלט להרוויח כסף על תמונה אחת כמה וכמה פעמים מאותו אתר, או מאתרים שונים - כך שההשקעה שלכם לא צריכה להיות גדולה.

הנה כתבה מתוך לילה כלכלי שמסבירה עוד קצת על הנושא:
סרטון פלאש

6. להאזין למוזיקה ולכתוב המלצות
האם באמת ניתן להרוויח כסף מהאינטרנט, מעצם העובדה שאתם אוהבים להקשיב למוזיקה? אם אתם עם ראש פתוח ותמיד שמחים לגלות שירים חדשים, להקות חדשות ואמנים חדשים, ויודעים לכתוב באנגלית, אז למה שלא תרוויחו כסף מזה? 
קראתי לפני מספר שבועות ב - MAKO על אתר שנקרא slicethepie שבו אתם נחשפים לשירים חדשים, למוזיקה שלא שמעתם מעולם ברדיו בטלוויזיה או בכלי התקשורת ובתור אחת שפעם עבדה ב"טאוור רקורדס", שמחתי לקרוא את ההמלצה לאתר הזה.
איך זה עובד? פשוט היכנסו לאתר slicethepie והירשמו אליו בחינם. בחרו את סוג המוזיקה שתושמע לכם. זה יכול להיות פופ, רוק בלאדות, מוזיקת היפ הופ, דאנס, אלקטרוני, מוזיקה קלה ואפילו אופרה. slicethepie משלם לכם למעשה עבור ביקורת קצרה על השירים שתאזינו להם ובעצם בכל פעם שתכתבו תקציר או סקירה אודות שיר תתוגמלו בכסף. אתם יכולים להקדיש רבע עד חצי שעה בכל יום ולהתחיל להרוויח מהמוזיקה.
אם אתם מסוגלים לכתוב סקירה קצרה באנגלית זה מצויין, אבל גם אם אתם לא שולטים היטב בכתיבה באנגלית, אפשר לכתוב את הסקירה בעברית ולהיעזר במתרגם של גוגל / במורפיקס, כדי לכתוב סקירה סבירה וטובה באנגלית שתתוגמלו עליה בכסף. לא רק ש- slicethepie ישלם לכם כסף על הסקירות הללו של השירים, אלא אתם גם יכולים לזכות בדיסקים, ולהיות שותפים בחלק מהרווחים של האומנים!

7. לראות הצגות ומופעים שווים במחירים נוחים
מתחשק לכם ולחברים ללכת להצגה, לקונצרט או להופעה? שנייה לפני שאתם רוכשים כרטיסים דרך האתרים הרשמיים ומוציאים הרבה כסף, רציתי להכיר לכם אתר שגם מאפשר לקנות כרטיסים מוזלים, וגם מאפשר לכם להרוויח כסף! אז קבלו אותו במחיאות כפיים סוערות!

אתר בראבו מקיף מידע רחב המתעדכן על בסיס יומיומי אודות כל מופעי הבידור השונים בארץ (הצגות, קונצרטים, מופעים, סטנד אפ, הרצאות ועוד). האתר נוח לשימוש ומחולק לקטגוריות. הקטגוריה המועדפת עליי היא הרגע האחרון, שבה ניתן לקנות כרטיסים להצגות באופן ספונטני וליהנות ממחיר מוזל ביותר. כך למשל, לפני כמה חודשים הלכתי להצגה "הארלם סווינג" במשכן אומנויות הבמה. במקום לשלם 250 ש"ח לכרטיס שילמתי רק 100 ש"ח. בסופו של דבר לא הצליחו למלא את האולם ואף שדרגו לי הכרטיסים. במקום לשבת ביציע, ישבתי במתחם אורקוסטרה, שכרטיסים אליו עלו כבר כ- 350 ש"ח.

איך זה עובד? אתר בראבו מאפשר לכם להירשם לתוכנית הבונוסים שלו. כל מי שרוצה יכול להשתתף בתוכניות, גם אם לא הוא לא קנה מעולם כרטיסים דרך האתר. יכול להירשם לתוכנית זו, וכך להפוך לשותף רשמי של האתר. לאחר ההרשמה, תקבלו לינק ייחודי ששייך לכם. ראיתם מופע כלשהו שאתם חושבים שהחברים שלכם יאהבו? יש לכם עמוד פייסבוק עם המון עוקבים? שתפו את הלינק שלכם. על כל רכישה שתתבצע דרך הלינק שלכם, תקבלו עמלה בגובה של 5% ממחיר הכרטיסים שנרכשו. העמלה אינה מגיעה לחשבון הבנק שלכם, אלא יכולה לשמש אתכם לצורך תשלום על כרטיסים למופעים שתרצו ללכת אליהם. כרטיסים מוזלים להצגות ולמופעים ניתן לרכוש כאן.
מכירים עוד שיטות שבאמצעותן ניתן להרוויח כסף מהאינטרנט? אשמח אם תכתבו לי בתגובות או בעמוד הפייסבוק של הבלוג.No comments