בק מי אפ של אולוויז - המלאך השומר שליחושך. אני חוזרת ממסיבת רווקות מאוחר בלילה. כולה כמה רחובות... מה כבר יכול לקרות? חבל על הכסף למונית. רק את נעלי העקב שלי שומעים מתופפות בקצב על המדרכה. אבל לפתע אני מרגישה שאני לא לבד. נדמה לי שמישהו עוקב אחריי. מגבירה את הקצב. הולכת מהר. רואה צללים חשודים. מביטה לאחור. מתחילה בריצה קלה. חסרת נשימה. מרגישה את החרדה מזדחלת ואת המתח אוחז בכל שריר...

מוציאה את הסמארטפון מהתיק. בטח בן זוגי ישן, לא רוצה להעיר אותו. מעמידה פנים שאני מדברת איתו וצועקת בקולי קולות: "הכול בסדר. אני בדרך הביתה. היה כיף." אבל אז הצל קופץ לפנייי.... הפעם זה היה בסף הכול פחתול. לא ברור מי מאיתנו פחד יותר. אבל בינינו - מי לא היתה בסיטואציה כזו? למי לא יצא לחזור הביתה מבילוי או ממשמרת באמצע הלילה והדרך נראית לה ארוכה יותר מתמיד?


ילדות, מתבגרות ונשים חוששות ללכת ברחוב
האמת? אני זוכרת שגם בתור ילדה ומתבגרת, גם כשסתם הרחובות נראו לי ריקים ועדיין לא היה אמצע הלילה, היו פעמים שהייתי ממש מפחדת ללכת לבדי, אבל לא רוצה להטריח אף אחד או שהתביישתי להודות בפחד הזה. הדמיון שלי היה עובד שעות נוספות, והדרך היתה נראית כאילו לעולם לא תגמר.
ממחקר שערכה חברת ALLWAYS נמצא כי אני לא לבד בסרט הזה. נשים רבות חוות את אותן רגשות בזמן שהן הולכות בגפן ברחוב. איך הן מתמודדות? חלק מהנשים מאריכות את המסלול לטובת מסלול בו הן חשות בטוחות יותר, חלקן מחזיקות גז מדמיע בתיקן ו-2 מכל 3 נשים צעירות בישראל פשוט מתקשרות קבוע לקרובים / לחברים כדי שיהיו איתן על הקו, וילוו אותן לאורך כל הדרך לפתח ביתן.
לנצח את הפחד ולהחזיר את תחושת הביטחון
עכשיו יש לי אחיינית שכבר מתחילה להגיע לגיל שאפשר להתחיל: הגיל שבו היא צריכה להפוך לעצמאית ולהתמודד עם הפחד הזה. לכן, כל כך שמחתי ששמעתי על האפליקציה החדשה BACK ME APP מבית ALLWAYS, שמגבה ילדות, נערות ונשים בדרכן הביתה. לסרטון הסבר על הפיצ'ר - הקליקו כאן.
האפליקציה החדשה מציעה פתרון מהפכני לכל האימהות, האבות ובני הזוג שנוטים להילחץ מכל איחור ולכל הנשים, המתבגרות והילדות שחוששות לעשות את דרכן לביתן לבדן: באמצעות היישום ניתן לבחור אדם קרוב אלינו (חברה, בן זוג, הורה, אח/ות וכו'), שיעקוב אחר נתיב ההליכה שלנו מרחוק, באופן וירטואלי. כל מה שצריך לעשות הוא להגדיר את מסלול ההליכה שלנו, וכל סטייה או עיכוב מסוים, יופיע כהתראה אצל האדם שמגבה אותנו ומשמש בתור "המלאך השומר" שלנו, אם חס וחלילה משהו קורה. כך למשל, כשאנחנו נפרדים מה- BFF שלנו אחרי מסיבת רווקות, הן יכולות לעקוב אחרינו ולוודא שהגענו לביתנו בשלום. לאחר שאנחנו מגיעות בשלום ובבטחה לביתנו, המלאך שלנו מקבל הודעה, ויכול לאחל לנו לילה טוב וחלומות פז. ניסיתי את האפליקציה אתמול בערב. קל להפעיל אותה, היא נוחה ופשוטה. עם זאת, הייתי שמחה אם היה בה גם איזה כפתור שיחת חירום, שמאפשר להתקשר למשטרה או לאדם המשמש על תקן המלאך השומר שלנו, במידת הצורך. אין ספק שזה היה תורם רבות לשקט הנפשי שלי.

איך משתמשים?
BACK ME APP הוא פיצ'ר חדש בתוך היישום החינמי של אולוויז. כדי להשתמש בו:
  1. יש להוריד בגוגל פליי את היישום מהלינק הזה: http://bit.ly/backmeapp 
  2. כעת, במקום במחשבון החודשי, צריך פשוט לבחור את BACK ME APP.
  3. לאחר מכן מגדירים מסלול, ואדם שתרצו שילווה אתכם מרחוק בדרך ליעדכן ואתן מוכנות לצאת.
  4. הערה חשובה: המלאך הווירטואלי צריך גם להוריד את האפליקציה אלא שבמקום לבחור מסלול עליו לבחור בתפקיד ליווי מרחוק.

No comments