סופסוף מצאתי פתרון שעובד - בפנטן!מאז שאני זוכרת את עצמי, סבלתי מאסטמה של העור, שמוכרת גם כדלקת עור אטופית או ברפואית מדוברת - דמטיטיס אטופיק. המחלה הזו משתייכת לסוג האוטואימוני, כלומר הגוף תוקף את עצמו. התקיפה באה לידי ביטוי בעור מגורה ואדמומי שכתוצאה מכך - נוצרת תגובה של גרד. המחלה אינה מסוכנת וגם אינה מדבקת, אבל בעלת השפעה ניכרת על חייהם של האנשים שסובלים ממנה.

כילדה הייתי מתגרדת המון, בעיקר בעזור של כפות הידיים. לפעמים הגירודים היו כה אגריסביים, עד כדי כך שהייתי נפצעת, העור היה "נפתח" ומדמם, וכולם היו מאוד מרחמים עליי. אני זוכרת שההורים שלי היו מלווים אותי לרופאים עור לעתים קרובות. היינו מנסים כל מיני תכשירים ומשחות, חלקם עם סטרואידים וקורטיזון - חומרים שעלולים לפגוע בבריאות בשימוש בלתי מבוקר וממושך. אני זוכרת ביקורים אצל דרמטולוגים ואלרגולוגים שמבטיחים שזה יעבור כשאתבגר, אבל השנים חלפו והדלקת האטופית נשארה והפכה למחלה כרונית. 

עד היום עדיין לא ממש יודעים מה באמת גורם למחלה הזו להתפרץ. אמנם רוב הזמן, המצב לא כזה נורא ואפשר לחיות עם זה. אבל עדיין, בגיל 31, אני מדי פעם סובלת מהתקפי שדורשים גירוד נמרץ על מנת להביא להקלה בתחושה הזו. כל פעם שהמשחה נגמרת לי אני צריכה להמתין זמן רב עד שיהיה לי תור לרופא עור, לשלם את התשלום הרבעוני ואח"כ לעמוד בתור בבית המרקחת.

לכן, אתם ודאי יכולים להבין מדוע כששמעתי על תכשיר חדש שעשוי להקל על הגרד והאדמומיות של עור מגורה, החלטתי לבחון אותו לעומק, ונרשמתי לפעילות של בפנטן. 

מסתבר שמדובר בתכשיר נטול קורטיזון, מה שאומר שהוא בטוח לשימוש גם בקרב תינוקות, ילדים ונשים הרות. ונועד להקל על מגוון תופעות גרד, כגון: תפרחת חיתולים, אסטמה של העור, אקזמה, עור יבש, תגובה אלרגית וכו'. 

בפנטן קרם להקלת גרד, מורכב מנוסחה ללא קורטיזון המשלבת בין הקלה בגרד לשיקום המחסום העורי הודות לטכנולוגיית לוחיות שומן המדמה את המבנה הטבעי של העור ובכך מסייעת בריפוי העור ומפחיתה את תחושת הגרד. בפנטן קרם להקלת גרד אינו מכיל חומרים מתחלבים, אשר ידועים כמזיקים למבנה לוחיות השומנים העדין של העור ואינו מכיל חומרי בישום וחומרים משמרים, אשר ידועים בהיותם חומרים מגרים.

כשקיבלתי את המשחה לסקירה, כל כך שמחתי שזה יצא ביום שעוד פעם היתה לי התפרצות אלרגית. מרחתי את המשחה על הידיים, והרצון לגרד הלך ודעך עד שנעלם. התרגשתי לגלות שהמשחה אפקטיבית ויעילה ושמצאתי פתרון שזמין לי בכל עת ברשת הפארם שבמורד הרחוב שלי, ללא מרשם רופא.

המשחה מגיע בשפורפרת של 20 גרם. מחיר מומלץ: 34.90 ש"ח.No comments