רעיונות רומנטיים עם ספרים - במיוחד לשבוע הספרהאם את מאלה שעדיין קוראות ספרים? השנה גיליתי להפתעתי שאני ממש כן, ולשמחתי השבוע נפתח לו באופן רשמי שבוע הספר (שלמעשה יימשך בכלל 10 ימים החל מה- 15/6/2016 ועד 25/6/2016) . לרגל האירוע, חשבתי לעצמי שזוהי הזדמנות מצוינת לתת לך כצה רעיונות רומנטיים בהשראת ספרים.


רעיונות רומנטיים עם ספרים

אני קוראת המון, ובכל הזדמנות, ולמעשה כולנו הפכנו בשנים האחרונות לקוראים כפייתיים, במיוחד מאחר והסמארטפון שלנו כל הזמן איתנו ומאפשר לנו לקרוא בלוגים, רשתות חברתיות וכמובן להתעדכן בחדשות. אבל הפעם אני רוצה לדבר על קריאה מסוג שונה - קריאת ספרים! 

שנים לא קראתי ספר, כי את כל הקריאה שלי אני עושה במחשב. אלא שהשנה במקרה קיבלתי ספר במתנה מאח שלי ביום הולדתי. בהתחלה נורא התעצבנתי, כי גם ככה אני קוראת המון, בעבודה ומעבר לה, אז מה פתאום הוא מביא לי ספר? אבל האמת היא שאת הספר שקיבלתי, "ג'ויה", עם הקדשה אישית מהסופרת, עדי ממוקה, פשוט לא יכולתי להניח אותו ונהניתי ממנו ממש.

ולמה אני מספרת לך על זה? כי שבוע הספר ייפתח השבוע וזה הזמן להפתיע את החצי השני שלך במחווה רומנטית הקשורה בספרים! במיוחד אם הוא "תולעת ספרים" ומאוד אוהב לקרוא. 

מה מיוחד בשבוע הספר העברי?

ובכן, בכל רחבי הארץ דוכני ספרים מפוזרים במבצעים שווים ביותר, חלקם אטרקטיביים יותר ממה שניתן למצוא בחנויות. אז למה שלא תנצלי את השבוע הזה, ותצאי להסתובב בין הדוכנים ואולי תצאי עם כמה ספרים שיעשו לך כיף. שימי לב שלפעמים שבוע הספר נמשך על פני חודש שלם.


לדעתי זה גם אחלה רעיון לדייט, למשל שנה שעברה ביקרתי בשבוע הספר בכיכר רבין בת"א, ולקח לי ולבן זוגי להקיף את כל ההיצע כ - 3 שעות! מאד נהנינו והשמחה הכפילה את עצמה שגם קיבלנו שם כל מיני דגימות של מוצרים חדשים שחילקו שם במתנה :)

ואם יש לך כבר משפחה עם ילדים - בוודאי תשמחי לשמוע שבמהלך האירועים המתוכננים במרכזי הערים הגדולות ייערכו מגוון פעילויות כמו - שעת סיפור, פעילויות יצירה, מופעים מוזיקליים, הצגות לילדים ועוד. האירועים יתקיימו בתל אביב, כפר סבא ובירושלים ובעוד כ- 40 ערים יתקיימו אירועים מצוצמים.

אז אם בא לך ללכת לשבוע הספר, את מוזמנת גם לקבל כמה רעיונות רומנטיים לשימוש עם ספרים:

 • להחביא באמצע הספר מכתב אהבה
 • לרשום על דפים לפי האותיות מה את/ה הכי אוהב/ת בו/ה למשל: נ – הנשיקות שלך. אפשר גם איזה ציטוט נחמד בנושא ולכרוך אותם כמו ספר.
 • להדביק את השמות שלכם במקום שמות הגיבורים בסיפור רומנטי... עדיף מהסיבות הברורות שהסיפור יהיה קצר.

 • לכתוב על דפים במשך זמן מסויים מה את/ה אוהב/ת בבן/בת הזוג שלך או דברים שהם עושים והם גורמים לכם להרגיש נאהבים כמו: "היום היא הפתיעה אותה בעבודה עם ארוחה" , "היום הוא הקדיש לי שיר אהבה ברדיו"... ולהחליט שנגיד אחרי חצי שנה או פרק זמן אחר, תתנו אותו לאהובכם/אהובתכם כדי שיראו עד כמה הם מוערכים. כל יום זה ייקח 5 דקות מזמנכם ואני בטוחה שהם יאהבו את זה, אפילו שזה לא רב מכר!

 • אם חבר שלכם יוצא לנסיעות ארוכות ברכב שלו, נגיד מטעם העבודה, תוכלו להקליט לו איזה סיפור שהוא אוהב.

 • אפשר לכתוב על דפים לפי השיר של ניל דיימונד "סיפור חיי" את "סיפור חייכם", שורה מהשיר על כל דף, עם תמונה וקישוט, לכרוך כספר. אח"כ לתת למי שאוהבים, להשמיע את השיר המקורי ולהפוך את הדפים לפי הקצב

 • אפשר לתת ספר שהם אהבו לקרוא בילדותם / להפתיע אותם ולקרוא להם לפני השינה.

 • לא חייבים לבזבז כסף ולקנות ספרים חדשים. אפשר גם לבקר ביחד בספרייה וליהנות מספרות משובחת.

 • אפשר לקנות ספר לשיפור חיי האהבה, המלצות רומנטיות לדייטים, המלצות לבילויים, רעיונות למתנות וכדומה.

 • לקרוא ביחד ספרים לפני השינה.
Designed by Pressfoto - Freepik.com

זהו להפעם. יש לך עוד רעיון או אולי המלצה לספר ׁ(לאו דווקא רומנטיים)? אשמח אם תכתבי לי בתגובות.

2 comments

 1. יש לי המון המלצות לספרים!
  להציל את מארק ואטני, החוחית, אשתו של הנוסע בזמן, האפר של אנג׳לה, טירת הזכוכית... ובטח יש לי עוד שלא חשבתי עליהם...
  אהבתי את הרעיונות היצירתיים שלך על ספרים. מעולם לא חשבתי עליהם בצורה כזו... במיוחד אהבתי את הרעיון של להכניס מכתב אהבה לספר... רק חשוב לשים אותו בספר שאוהבים במיוחד בכדי שלא יאבד...

  ReplyDelete
  Replies
  1. קרן, את מקסימה! ממש אהבתי את הספר של הנוסע בזמן. להציל את מארק ואטני - ובכן, מודה שעוד לא קראתי אבל הוא בהחלט בטו-דו ליסט שלי. תודה רבה על המילים החמות! זה ממש כיף לקבל פירגון.
   לגבי המכתב אהבה - אפשר לשים את זה בספר שאת אוהבת ולהעניק אותו במתנה למישהו או להחביא לאהוב שלך מכתב בספר שאת יודעת שהוא בדיוק קורא ;)

   Delete