רעיון רומנטי לדייט: לצפות במטר כוכביםהחודש מטר של מטאורים צפוי לשטוף את שמי הארץ, וזו הזדמנות לדייט רומנטי בדרום. כי אין יותר רומנטי משיחות נפש אל תוך הלילה, התכרבלות תוך בהייה משותפת בשמיים, ולהביע ביחד משאלה.


אחד המקומות המופלאים בארץ לצפייה במטר הכוכבים הוא כפר הנוקדים. המקום מציע חוויה של ממש הכוללת: אירוח מדברי תחת שמיים זרועי כוכבים, טיולי גמלים ו.... מדבר מרהיב אחד.


אם את לא מכירה, רק אציין שכפר הנוקדים ממוקם בבקעת הקנאים שבמדבר יהודה, בין העיר ערד למצדה ויש בו אחלה מבחר של חדרי אירוח מדבריים, סוכות מעוצבות, אוהלים וחאנים רחבי ידיים. בחודשי הקיץ, האקלים המדברי מיטיב עם האורחים כי האוויר צח ויבש ביום, ונעים מאוד בלילות.

לקראת מטר המטאורים המרהיב המתקיים לכל אורך חודש אוגוסט, שהשיא שלו יתרחש ב- 12/8, כפר הנוקדים מזמין אתכם אל המדבר הפתוח, שבו השמיים נקיים ופתוחים,, כך שקל להביט על היופי של הכוכבים. זהו אולי המקום היחידי בארץ שבו תראו ממש גשם של מטאורים, ללא הפרעות של אור או זיהום אוויר. אפשר להתארח באוהל בדואי אותנטי, לתור את המדבר על גבי גמלים, להתכבד בארוחה מסורתית וליהנות מקומזיץ תחת כיפת השמים. באזור עצמו ישנם המון
 מסלולי טיולים שונים. אפשר להשכים קום ולצפות בזריחה מאתר המצדה ההיסטורי (שנמצא כ-11 ק"מ מכפר הנוקדים), לצאת למסלול מרהיב לבריכת צפירה וכמובן לבקר בים המלח שהוא המקום הנמוך ביותר בעולם.

אפשר גם ליהנות משלל אפשרויות לינה ייחודיות, המעצימות את החוויה במדבר:  בכפר הנוקדים ישנם 40 חדרי אירוח מדבריים. הריהוט בחדרים כולו עבודת יד של בני המקום, והוא עשוי מברזל, מעץ, מאבני הסביבה וממלח ששקע בים המלח. כמו כן אפשר ללון בסוכות אירוח מעוצבות שעשויות מצמר ומרוצפות בדק עץ, עם מרפסת "זולה". מעל הסוכות מרפסות תצפית בהן ניתן לצפות על הנוף וליהנות מאוויר המדבר.אשמח לשמוע מה דעתך על הרעיון, ואם יש לך רעיונות נוספים לדייטים, אשמח אם תכתבי לי למטה בתגובות.

No comments