איך להכין ולעצב את היומן שלך לקראת השנה החדשה?

ההתרגשות בשיאה! אחרי שסופסוף קיבלתי את היומן החדש שלי לשנת 2017, הגיע הזמן להתכונן לקראת השנה החדשה. אם גם את מתחילה יומן חדש - או שמתחשק לך לשדרג את היומן הקיים שלך - את מוזמנת לקבל טיפים ל- SET UP, במטרה למקסם את כל העמודים ביומן ולהפיק ממנו את המיטב. 

אם את מכורה ליומנים ולפלאנרים, כמוני, את ודאי מכירה את ההתרגשות הזו שמגיע יומן, ושצריך לחכות בסבלנות עד שמגיע התאריך שסופסוף אפשר לפתוח אותו ולכתוב בו. אז אם גם את מתרגשת ולא יכולה לחכות עד לתאריך המיוחל, הנה כמה רעיונות מה אפשר לעשות עם היומן בינתיים.


הערה חשובה: אני ממליצה לקרוא קודם את ההמלצות לפני שאת מתחילה לעשות משהו ביומן, או לפחות תכתבי בעיפרון, כדי שתהיה לך אפשרות לשנות את דעתך.

רעיונות לעיצוב העמודים שאחרי לוח השנה השנתי (בטבלה הצבעונית ביומן של ארין)


צרי לך רשימת מטרות ל- 2017. נסי לחלק אותם לקטגוריות. 

אני ממליצה על הקטגוריות:
דברים אישיים (למשל - הבטחות לעצמכם כמו לעבוד על שיפור הביטחון העצמי, להתאמן על נגינה וכו')
משפחה
חברים
* בריאות (למשל - להוריד / להעלות במשקל, להפסיק לעשן וכו')
* כסף (למשל - לחסוך כל חודש X ש"ח, תוספת הכנסה וכו')
עבודה (למשל - לקבל העלאה בשכר, לזכות במכרז, לחתום על חוזה, לקבל קידום, לזכות בפרס וכו')
בית (למשל - לשפץ, לתקן, להתקין, לקנות משהו לבית, לסדר ארונות, לתייק, לפנות בלגן וכו')
בילויים וכיף (למשל - לטפל בעצמנו טוב יותר, לטפח את עצמנו, לפנק את עצמנו באיזו דרך, להיות פחות ביקורתיים כלפי עצמנו, להקדיש לעצמנו זמן איכות וכו')
רוחניות (למשל - מה שעושה לכם טוב בנפש,, מדיטציה, ביקור בבית כנסת וכו')
קהילה (למשל - האם אתם יכולים לעשות משהו טוב למען אחרים, להתנדב, או איך אתם יכולים להשפיע בכל דרך שהיא על העולם או אפילו רק על השכונה שבה אתם חיים וכו')
אחר (לכל מטרה אחרת שאת יכולה לחשוב עליה)

ההמלצה שלי: להקדיש לכל קטגוריה עד 3 שורות, שכל אחת מיועדת למטרה אחת. את לא חייבת למלא את כל 3 השורות. הדף הזה פשוט נועד לתת לך כיוון מחשבה, למקד אותך ולהוות כמעין מגדלור עבורך לשנה הקרובה.


אפשרות אחרת היא להקדיש כל בוקסה תהיה לחודש מסוים לאורך השנה

תכנני את הצעדים שלך ל- 3 חודשים. אחרי שהנחת את היסודות לתכנון השנה שלך, חשוב לפרק את המטרה ליעדים קטנים וברי השגה, כדי לאפשר לעצמך להתחיל לפעול. ההמלצה של כל הגורואים הגדולים לניהול זמן ומשימות היא לתכנן תמיד ל- 90 יום, או במילים אחרות - לשלושה חודשים.

תכנון רבעוני, מאפשר לך להתרכז במה שחשוב ולצמצם את הפרויקטים לדברים החשובים ביותר, כדי לראות תוצאות מהותיות. ככה אפשר להתרכז בפרק זמן קצר, קרוב ומיידי, לשמוע על המיקוד, להמעיט את הסחות הדעת ולראות תוצאות - מה שנותן מוטיבציה להמשיך ולהשיג עוד תוצאות!

ביומן של ארין יש שני עמודים שהם מושלמים לצורך תכנון שכזה. שלבי בהם עוגנים של משימות חשובות, שיאפשרו לך לבנות את המשימות הקטנות ולבצע אותם, אך גם לשמור על גמישות.

שלבי את התכנונים שלך בפריסה של שלושת החודשים הקרובים. אם את יכולה, נסי לשלב אותם גם בשבועות, ובימים. דברים שלא תספיקי לעשות, תוכלי להעביר לשלושת החודשים הבאים. הרעיון הוא לעקוב אחר הרשימה, לשלב את התוכניות בחודשים, ולאחר מכן בשבועות ולאחר מכן בימים שביומן, כדי להשיג את היעדים שלך.

רעיונות לפלאנר עצמו

לכתוב את כל התאריכים החשובים. מלאי בפריסה החודשית ימי הולדת, ימי נישואין, חתונות, בר/בת מצוות וכו'. במידה ויש לך, היעזרי בלוח שנה / יומן קודם, במחברת התאריכים של ארין מהיומן של שנה שעברה או ברשימת ימי ההולדת שמופיעה לך בפייסבוק.

לכתוב את כל החגים. היומן של ארין הוא אמריקאי ולא מופיעים בו כל החגים שלנו. היעזרי בלוח שנה עברי, וצייני את כל החגים בפריסות החודשיות.


קשטי את דף הרשימות שיש בסיום כל חודש ונצלי את הדף הזה כדי לשמור זיכרונות, או לכתוב בו באופן חופשי. 


אני למשל הכנתי לעצמי מסמך בוורד שעיצבתי בהתאם לצבעים של כל היומן עם פונט חמוד והוא ישמש כמין עמוד מרוכז - על הרגעים המשמחים, דברים שלמדתי, דברים שעיצבנו, הלקחים והתובנות שלי, דברים שלבשתי ושאכלתי, דברים שראיתי או שקראתי ויש גם טיפה מקום לסכם את החודש במילים שלי. בתוק בלוגרית , היה לי חשוב גם להקדיש כמה שורות כדי לכתוב נתונים על הבלוג שלך, למשל: מס' מנויים, עוקבים בפייסבוק, באינסטגרם, ביוטיוב וכו'. לראות את זה גדל מדי חודש, נותן לי מוטיבציה להמשיך!
רעיונות לדפי הרשימות שבסוף הפלאנר

בסוף היומן יש דפי רשימות רשימות רבים, שאת יכולה להשתמש בהם בדרכים שונות. נצלי את הדפים של הרשימות למטרות שלך. באמת שיש כל כך הרבה רעיונות יפים לניצול דפי הרשימות שביומן! 

הנה כמה רעיונות שאהבתי במיוחד:

- צרי לוח השראה לקראת השנה שמתחילה. נסי לדמיין את השנה שלך - איך את רואה אותה? מה את רוצה להשיג? מה את רוצה לעשות? כעת תני ביטוי ויזואלי לרעיונות שלך והקדישי לו עמוד או אפילו שניים כדי ליצור לוח חזון: אפשר להדביק תמונות, מדבקות, ציטוטים ואלמנטים שונים, כדי שיעזרו לך לשמור על המוטיבציה לאורך זמן.

- צרי רשימות של דברים שאת רוצה לעשות השנה. בניגוד למטרות שהן משהו טיפה כללי, כאן הרשימות יותר ספציפיות, למשל אפשר לעשות רשימות של רעיונות לפוסטים / לסרטונים שאת רוצה להכין, ספרים שאת רוצה לקרוא, סרטים ותוכניות שאת רוצה לראות, מקומות שבהם את רוצה לטייל, מתכונים לנסות, WISHLIST של מוצרים שאת רוצה לקנות, פרויקטים של DIY שאת רוצה לנסות, רעיונות למתנות לקרובים, טבלאות של יתרונות וחסרונות שיעזרו לך לקבל החלטה וכו'.

- צרי קולאז'ים במקום רשימות. אני מכירה בנות שמנצלות את דפי הרשימות ליצירת קולאז'ים שהם די דומים ללוח השראה. למשל - דברים שאת רוצה לקנות לבית, פריטי אופנה, מתכונים שבא לך לנסות, לוח הרשאה לשמירה על אורח חיים בריא, רעיונות לאיפור, רעיונות לסדר ולאירגון הבית, רעיונות לעיצוב הפלאנר ועוד...

- הקדישי עמוד כדי שתוכלי לסכם את השנה שהיתה. רעיון נחמד מאוד להקדיש עמוד לסיכום השנה שהיתה: מה למדתי, איך הרגשתי, איך השתניתי, הרגעים הכי שמחים שהיו לי השנה, ההצלחות שחוויתי, מסקנות, מה אאחל לעצמי לשנה החדשה, במה אני רוצה להשתפר, מה אני ממש רוצה שיקרה, מה אני רוצה ללמוד, ועוד.


עוד דברים שכדאי לנצל בלייף פלאנר של ארין קונדרן

השתמשי בסרגל השקוף. הסרגל הוא כלי עבודה מושלם למי שמשתמשת בוואשי טייפ כדי לקשט את היומן. הוא מאפשר לחתוך אותו ישר ובקלות. אני תולה עליה גם את המקרא של קידוד הצבעים שלי, אבל אפשר לעשות את הקידוד על דף יפה ומעוצב, להדביק עליו את המיני סרגל שמגיע עם היומן, ופשוט להעביר אותו לחודש / לשבוע הרצוי. את הקידוד תוכלי להכין מראש, בזמן שאת מחכה שהשנה החדשה תתחיל.

קודדי בצבעים את המשימות שלך. רובנו טיפוסים ויזואלים, וקל לנו הרבה יותר להתמצא ביומן אם אנחנו מחליטים שכל צבע מסמל עבורנו משהו. למשל זו הטבלה שלי:
* ירוק כהה - עבודה
* שחור - נקיונות
* חום - משפחה
* סגול - זמן זוגי
* כתום - חברים
* תכלת - סידורים
* ירוק בהיר - קניות
* אדום - בלוג
* ורוד - טיפוח
* סגול בהיר - תוכניות וסרטים
* צבע חציל - זמן לתכנון
השתמשי בפולדר של היומן. אני מחזיקה בכיס הקרטון של היומן - מרשמים, רשימת קניות, מחברת של תאריכים, קופונים, זיכויים וכו'.

השתמשי בכיס השקוף. השנה הכיס השקוף לא מחובר ליומן, וזה מצויין כאמצעי אחסון למדבקות. אם בכל זאת את רוצה לחבר את הכיס, יש מעין תופסנים שמגיעים עם היומן, שאפשר פשוט להדביק אליו ולהוסיף ליומן, כמו שאני עשיתי. אני אוהבת לאחסן שם כל מיני מדבקות. אני יודעת שיש בנות שאוהבות לשמור שם קבלות וכרטיסי ביקור.

על האקססוריז האלה ועל כל שאר הדברים אני מדברת בסרטון שלי, ואת מוזמנת לצפות:
זהו להפעם :)
מקווה שאהבת ושהפוסט הזה היה שימושי. נתראה בפעם הבאה ואני מאחלת לך שיהיה לך שבוע חמים ונעים!

יצא ממש פוסט ארוך עם המון רעיונות שאני מקווה שאת חלקם תאמצי. אם את רוצה לקנות פלאנר של ארין קונדרן, רציתי רק להגיד שיש כרגע 25% הנחה באתר ובנוסף את תירשמי דרכי בלינק הזה, תקבלי 10$ הנחה למימוש בקנייה הראשונה (שאגב לא חייבת להיות פלאנר). אפשר לקבל אפילו עוד 10% הנחה אם נרשמים לרשימת התפוצה שלה.

No comments