כך תיצרי משחק חפש את המטמון לבן זוגך!

מצא את המטמון


בעוד עשרה ימים נחגוג את חג האהבה הלועזי הוולנטיין דיי, וזוהי הזדמנות להעניק תשומת לב לבן הזוג. אחת הדרכים להכניס קצת ריגוש לחיי הזוגיות שלכן היא כמובן משחקים, ומה יותר מרגש ממשחק בסגנון חפש את המטמון? אז הנה כמה רעיונות שיתנו לכן השראה למתנה מיוחדת שבעצם אפשר להעניק אותה גם בימי הולדת או בכל חגיגה אחרת.
חפש את המטמון לאלה שאוהבים את הבית


לא חייבים ללכת רחוק כדי לשחק "מצא את המטמון". אם אתם טיפוסים של בית או מזג האוויר לא מאפשר לשחק את המשחק בחוץ, אפשר ליהנות גם בדירה שלכם. הרעיון הזה גם מעולה לזוגות שלא יכולים להיות ביחד באותו היום, או אם מתחשק לך להפתיע את בן הזוג שלך לאורך כל היום. הרעיון הזה מושלם במיוחד למי שיש תקציב מוגבל או צנוע, ולמי שיש דמיון.

אפשר ליצור פתקי אהבה או קופונים רומנטיים ולהחביא אותם בכל החדרים, בכל מיני מקומות - בכיס של הג'ינס, בתיק, מתחת לכרית, בארנק, מתחת לספל של הקפה, על השלט של המזגן, על המקרר, על מחזיק המפתחות וכו'. 


מצא את המטמון


אם בא לך - את יכולה גם לכתוב לו על המראה עם קצף גילוח, אודם, תוחם או איילנר מסר רומנטי. ככה תגרמי לו כל היום לחשוב עלייך ולחייך.

חפש את המטמון בהשראת המקומות הנוסטלגיים שלכם

בישראל יש סיכוי לא רע שגם באמצע פברואר מזר האוויר יהיה נאה למדי, אז למה שלא תערכי לו מסע נוסטלגי עד שתתני לו את המתנה שלו לכבוד הוולטיינס? אין ספק שזוהי תהיה חוויה נחמדה מאוד, וגם היא בתקציב שפוי למדי. אחת האפשרויות המדליקות למסלול בעקבות האוצר האבוד היא להשתמש במקומות נוסטלגיים כדי להחביא רמזים. בסרטון שהכנתי עם בן זוגי תוכלו לקבל רעיונות לכמה מקומות כאלה, למשל:
  • המקום שבו הכרנו לראשונה
  • המקום שבו אמרנו "אני אוהב/ת אותך" לראשונה
  • המקום שבו התנשקנו לראשונה


חפש את המטמון - לעקוב אחר המסלול

אני אהיה כנה - גם הרעיון הזה מתאים מאוד ליישום בבית. אלה, שהפעם המסלול הכינו מסלול לחיפוש מתנות, ככה שהפעם צריך תקציב מסוים בשביל להפוך אותו למציאות, אבל לא מדובר בהשקעה כספית עצומה, ואני מאמינה שרוב הקוראות בבלוג יוכלו להרשות זאת לעצמן.

הפעם מדובר במעין מסלול פינוקים, ולכן מומלץ להצטייד מראש בכמה דברים, כמו:
  • קצף לאמבטיה
  • שמן עיסוי
  • נרות ומצית
  • פרחים / עלי כותרת
  • תותים וקצפת
  • יין מבעבע
  • וכדומה
הכיני "מפת אוצר" כמו של פיראטים, וסמני בקו מקווקו את המסלול שעליו ללכת בו כדי למצוא את המטמון. סמני מקומות אסטרגטגיים בבית, שבו עליו לעקוב אחר הוראה מסוימת. שלחי לו תצלום של המפה באמצע יום העבודה, כדי שיידע שמצפה לו בערב הפתעה.

מצא את המטמון


התכונני לכבוד האירוע: מלאי את חדר הרחצה בנרות דולקים ובריחות נעימים, מלא את האמבטיה בקצף ובמים חמים ונעימים. השמיעי מוזיקה נעימה ברקע. 

על דלת הכניסה הדביקי שלט עם הוראה בסגנון: "לך בעקבות שביל הנרות" או "עקוב אחר שביל עלי הכותרת", ולאורך השביל הכיני משימות בסגנון חפש את המטמון. כך, למשל, הוא יצטרך לעבור במטבח ולאסוף לעצמו כוס יין, ימשיך לחדר השינה ששם הוא יחליף בגדים לחלוק הרחצה שקנית לו, משם ייהנה מאמבטיה נעימה שהכנת לו, ומשם ימשיך לחדר אחר שבו תשחקו ביחד משחק זוגי רומנטי או לחדר אחר שבו תיהנו מארוחה טעימה ורומנטית או כל רעיון אחר שיש לך...

חפש את המטמון לבן הזוג


חפש את המטמון בחוף הים

האופציה הזו מיועדת לאלה מכן שיש להן זמן פנוי בשפע, או חברים טובים שיכולים וששמחים לעזור, וכמובן - במידה ומזג האוויר מאפשר זאת. האפשרות הזו מיועדת למתקדמות ביניכן, שיצירתיות היא השם האמצעי שלהן, ואלה שבני הזוג שלהן חובבי כתבי חידה, חדרי בריכה, זורמים ובראש טוב.

חוף הים הוא תפאורה משולמת למשחק בסגנון מצא את המטמון. אפשר להאמין פתקים בחול / על אבנים / שוברי גלים / באזור של סוכת המציל וכדומה. מה שיכול מאוד לעזור זה חברים או קרובים שיכולים לעזור לך לוודא שהפתקים שהכנת לא יעופו ברוח או יימצאו על ידי האנשים הלא נכונים....

אפשר שכל המשחק יהיה הפתעה אחת גדולה. קחי אותו לחוף הים בזמן שעיניו מכוסות. תני לו כוס יין והושיבי אותו כיסא נוח, בזמן שאת עושה את האירגונים האחרונים.משימות למצא את המטמון


לאחר מכן תתני לו את מפת האוצר שהכנת מראש לכבוד האירוע. עם הוראות בסגנון "במרחק של 20 צעדים מסוכת המציל לכיוון הים", לשלב כתבי חידות היגיון המבוססות על ציורים, כתב סתרים שצרייך לפענח בהתאם למפתח שתכיני, משימות של אחת או חובה כדי לקבל את הרמז הבא, פזל שבו מסתתר עוד רמז וכדומה. בסופו של דבר כמובן בן זוגך ימצא את תיבת האוצר שבו תחכה לו מתנה מדהימה לבחירתך.


יש לך עוד רעיונות? אשמח אם תכתבי לי בתגובות :)

No comments