fbpx

האתגר החודשי: איך לסדר את חדר העבודה?

מה בבלוג?

חודש אפריל שמח גולשים ועוקבים יקרים!
זה היה קרב צמוד בין חדר האמבטיה לחדר העבודה, אבל בסופו של דבר ניצח  חדר העבודה  והוא יככב באתגר החודשי החדש שלנו. החודש הזה יוקדש כולו להתמודדות עם המשרד הביתי שלנו!

אני מקווה שבחודש הבא יענו יותר אנשים על הסקר כדי באמת לכתוב עבורכם טיפים בנושאים שבאמת מעניינים אתכם.

מה זה האתגר החודשי?
מטרת האתגר החודשי הוא לשתף ברעיונות יציריתיים, לעבוד במשותף, לארגן את הפרויקט ביחד, שלב אחר שלב, וביחד להשיג את היעדים שהצבנו לעצמנו. חודש שעבר ארגנו וניקינו את המטבח, והחודש נסדר ביחד את חדר העבודה. תחשבו על זה, ארגון וסידור הבית יכול להיות כך כך הרבה יותר נעים ומהנה כשיש לך מישהו לחלוק את זה עמו, אז קדימה – בואו נעשה את זה ביחד!

חדר העבודה – מרכז הפיקוד של הבית

חדר העבודה הוא הסביבה המתאימה ביותר שבה אנו יכולים לעסוק ללא הסחות דעת בארגון ובתכנון חיי היומיום שלנו:
 • אנו מנהלים בחדר העבודה את לוחות הזמנים שלנו
 • משלמים את החשבונות שלנו, קוראים דואר,
 • מסדרים את הניירת שלנו
 • עוטפים מתנות וכותבים כרטיסי ברכה או מכתבים
 • עוסקים ביצירה ובתחביבים שונים
 • ועוד
החדר הזה מאפשר לנו לבצע את כל המשימות החשובות האלה שציינתי.
כדי להתחיל להתניע את העניינים, החלטתי לחלוק עמכם כמה מהטיפים האהובים עליי שקשורים לארגון ולסידור חדר העבודה:
1) השתמשו במגשי אחסון שולחניים – אם עדיין אין לכם טריי שולחני (מגשים משרדיים), החודש זו הזדמנות מצוינת להכניס אותם לרשימת הקניות, ולהתחיל להשתמש בהם. אני משתמשת ב- 5 מגשים – “נכנס”, “יוצא”, “לתיוק”, “למיחזור” ו- “לגריסה”: 
במגש הראשון, לדואר נכנס, אני מניחה כל מיני מסמכים שדורשים את התייחסותי – חשבונות לתשלום למשל, מגזין שאני מנויה עליו וכו`. במהלך היום יום אני מקדישה 15 דקות כדי לעבור על הדואר שבמגש הזה, מטפלת בו, וכשסיימתי אני מניחה אותו בטריי המתאים להמשך טיפול.
המגש השני, לדואר יוצא, אני משתמשת כדי להניח שם דואר שצריך לשלוח פיזית (לא במייל). לחלופין, ניתן להשתמש בו כמעין מקום אחסון לפריטים שאתם צריכים לקחת אתכם למקום כלשהו – פנקס קופונים, למשל, רשימת קניות לסופר וכו`.
שלושת המדפים האחרונים – לתיוק, למיחזור ולגריסה, כשמם כן הם ואני מפנה אותם אחת לשבוע.
2) חסכו בנייר – הצטברה לכם ניירת על השולחן ואתם לא מספיקים לטפל בה? האם אתם באמת זקוקים לה או שחלק ממנה אתם יכולים לשלוח למיחזור? בדקו האם יש אפשרות לצמצם אותה ולקבל את החשבונות במייל. שמרו עליהם באופן מסודר במחשב. מסמכים חשובים תייקו בקלסרים ובתיקיות. פחות ניירת על השולחן פירושו פחות בלגן וגם סביבה נקייה ומסודרת.
3) שמרו על פשטות! – מערכות תיוק מורכבות שאינן נגישות נוטות רק לצבור אבק ובסופו של דבר הן לא באמת ישמשו אתכם.
4) מחזרו וגרסו ניירת – אם אין לכם מגרסה ביתית, זה הזמן לקנות אחת. לא רק שזה מסייע בשמירה על איכות הסביבה, אלא גם מגן את הזהות שלכם מפני גניבה.
5) השתלטו על הבלגן לפני שהוא ישתלט עליכם – בלגן על השולחן יכול להוות מטרד חזותי שיסיח את דעתכם. מלבד ארגון הניירת, ייתכן ויש לכם כבלים רבים ששוכבים על השולחן, שפוגעים באסתטיקה ובסדר. נתקו את הכבלים שאינם משמשים אתכם ואת אלה שבשימוש הצמיד לקיר עם תפסנים, כדי לשמור על סביבת עבודה שלווה.
6) הקימו תחנת טעינה נסתרת – לטעון את האייפוד, הסלולר ומכשירים אחרים במקום אחד ליעזור לכם לזכור איפה הנחתם אותם, אך מעבר לכך תוכלו להסב את תחנת הטעינה למקום נסתר, שבו תוכלו להסתיר את הכבלים וליהנות ממראה אסתטי ומוקפד. 
7) השתמשו במרחב הקיים – בשולחן העבודה ניתן להתקין מגירות ו/או מדפים לאחסון פונקציונלי ונגיש של חפצים שאתם חייבים שיהיו בהישג ידכם. ולזה אני קוראת ניצול מרחב באופן מקסימלי!
8) ארגנו את המגירות שלכם – מגירות חלומיות הן אלה שיש בהם בדיוק את הציוד הנדרש, ושום דבר מעבר לכך. במקום פשוט לזרוק את הציוד שלכם למגירה ולסגור אותה ובפעם הבאה לצאת במסע חיפושים אחר המספריים/הדבק/המחק או כל פריט אחר, השתמשו במחיצת מגירות (או בקופסאות) על מנת לסדר את הציוד המשרדי שלכם באופן נגיש וחכם.
9) השתמשו בניירות תזכירים (POST IT / ניירות ממו) – אני אוהבת להדביק על לוח השעם שמול המחשב שלי תזכירים, דפים של לוחות שנה, תמונות ומזכרות מעוררות השראה. זהו רשימה ויזואלית גדולה של דברים שמזכירים לי לעשות דברים מסוימים, וככה אני לא שוכחת שום דברץ אני משתמשת בניירות ממו על מנת לרשום לי למשל רעיונות לפוסטים לבלוג הזה. כדי לשמור שהתזכורות יעבדו, אל תשכחו אחת לשבוע לרענן אותם ולהסיר את מה שסיימתם.
10) השתמשו ביומן פגישות – אם אתם מעדיפים לעבוד בשיטה של יומן, זה בהחלט בסדר גמור, ואין זה משנה אם יש לכם יומן דיגיטלי בסלולר שלכם או אם יש לכם יומן שעליכם לכתוב בו. זו השיטה הטובה ביותר לבדוק בכל רגע נתון פגישות, מחויבויות שונות ותאריכים מיוחדים. הרבה פעמים

מאיפה להתחיל לסדר את חדר העבודה?

 • הכינו רשימה של יעדים שאתם מקווים להשיג החודש כדי לקבל את חדר העבודה שתמיד חלמתם עליו. תהיו מציאותיים וקחו רק על עצמכם רק מה שאתם יכולים להתחייב עליו. בחרו את הקרבות שלכם. זה לא חייב להיות שיפוץ מסיבי של כל החלל, אבל משהו מספיק מורגש, שיביא לתחושת הקלה שנפטרתם מהר הניירת.
   
 • מצאו את ההשראה שלכם. גלשו באינטרנט, אתרו מגזינים ושמרו את כל הרעיונות והמוצרים שיציתו את היצירתיות שלכם.
   
 • פנו זמן כדי לבצע את המלאכה. ואין זה משנה אם זה 15 דקות בכל יום או שעה בסוף השבוע. בקשו עזרה מבני משפחה כדי שישגיחו עליהם הילדים או אפשרו לילדים להיות מעורבים.
   
 • בכל פעם שאני מתחילה פרויקט ארגון, זה נהדר להתחיל עם דף חלק. זה מאפשר לך להעריך כראוי את מה שיש לך ולמקם את זה בחזרה בצורה אחרת, כך שהם יגרמו לכם לתחושה טובה יותר, לעומת המקום שבו הם היו ב- 8 השנים האחרונות.
   
 • מיינו את כל התוכן של הארונות לקטגוריות. תוך כדי המיון, ודאו שיש  לכם גם ערימה של דברים שאתם נפטרים ממנה. תחושת ההקלה תהיה עצומה. טיהור הוא דבר חשוב. הגיע הזמן להיפרד לשלם מכל הדברים שמונעים מכם לחיות את חייכם בפשטות. שמרו אך ורק רת הדברים שאתם באמת צריכים ואוהבים והיפרדו מכל שאר הדברים בפחי המיחזור השכונתיים.
   
 • כשמתחיל שלב האחסון – מתחיל הכיף האמיתי! כעת, לאחר שפיניתם את על הדברים שגרמו לעומס בעיניים, הגיע הזמן לאחסן את הפריטים שנותו. השתמשו במה שיש לכם, ובמידת הצורך – קנו פריטים חדשים. על מנת לצמצם בעלוות אתם מוזמנים לגשת לחנויות יד שנייה, חנויות הכול בדולר וחנויות אחרים כדי למצוא את הפריטים המצאימים ביותר לצורכי האחסון שלכם. ניתן גם לנסות ולהכין בעצמכם קופסאות אחסון בהתאמה אישית – זה פשוט ריפוי ועיסוק מהנה וכייפי, וגם יכול לחסוך לכם לא מעט כסף.
   
 • שתפו את התהליך שאתם עוברים. פייסבוק, אינסטגרם ובלוג – כל אלה הם דרכים נהדרות לשתף את העולם, להתגאות בהישגים שלכם ולהשוויץ בבית יפה ומסודר. במידה ואתם מעוניינים לשלוח אליי תמונות ו/או לכתוב כאן פוסט אורח – אני ממש אשמח לתת לכם במה! חשוב לי לציין שהבלוג הזה הוא לא רק עוסק בתחום של ארגון הבית, אלא נועד גם לשתף רעיונות שכל אחד יכול לעשות במו ידיו, או מה שנקרא פרויקטים של DIY. אז אני מקווה שאתם תוכלו לקבל השראה ואם מתחשק לכם לחלוק כמה רעיונות משלכם, אתם הרבה יותר ממוזמנים.
בנתיים ליקטתי עבורכם כמה רעיונות שנתקלתי בהם ברחבי הרשת:
אז למי מתחשק להתמודד עם האתגר החודשי? כמובן שאני אשתף לאורך כל החודש רעיונות רבים שיעזרו לכם להתמודד עם האתגר בהצלחה, אבל אני ממש אשמח אם גם אתם תשתפו ברעיונות שלכם, ובביצועים שעובדים נפלא עבורכם. כמו כן אני ממש משתוקקת לדעת אם יש לכם מוצרים מיוחדים במטבח שאתם ממש אוהבים ואתם מרגישים שאינכם מסוגלים לתפקד בלעדיהם. {
שיהיה חודש שמח!
אני מחכה לתגובות שלכם כאן, בתחתית העמוד, או בדף הפייסבוק שלי 🙂

עוד פוסטים שתאהבו:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אהבתן את הפוסט? אשמח אם תשתפו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

רוצות לקבל השראה ישירות למייל?

מה בבלוג?

קבלי צ'קליסט
עם 20 רעיונות כיפיים
לערב רומנטי בבית!