טל שפיר - מוצרי תכנון - החיים לפי שירלי - בלוג לייף סטייל והשראה

מתכננים ועושים חיים: סקירה למוצרי התכנון של טל שפיר

מה בבלוג?

אני מכירה הרבה בנות שבשבילן שלב התכנון הוא מטלה מרגיזה ומשעממת. לדעתי זה פשוט אומר שלא מצאנו את הכלי הנכון, זה שממש התחברנו אליו. אני ממשיכה במסע שלי אחרי הכלי המושלם לתכנון – והפעם מצאתי את הכלים של טל שפיר, שהזכירו לי שגם אם מתכננים, אפשר לעשות חיים.

אחת הנשים הכי מעוררות השראה שיצא לי להכיר בזמן האחרון היא טל שפיר – מאמנת אישית ומלווה עצמאיות בעלות עסקים, מרצה בארגונים ומנחת סדנאות. היא טיפוס עסוק מאוד, בין היתר היא יוזמת ומקימת “עצמאיות עושות, חיים” מעגל המינגלינג ובית הספר לעסקים. טל גם חברה במטה הנשים של התאגדות העסקים הקטנים, מרצה ראשית בקורס הכשרה עסקית של עמותת יוזמות עתיד, סופרת, אשת קריירה ומעבר לזה גם רעיה ואימא לארבעה.

המטרה: לתכנן וליהנות

איך הכרנו? מסתבר ששתינו חולקות אהבה עצומה למוצרי נייר, אבל בעוד אני מעריצה אותם ובעיקר מציבה אותם לתפארת המדף, טל גם לאחרונה החלה לעצב ולמכור מוצרי נייר. טל חיפשה אחר המוצרים והפריטים שמוסיפים לחיים את הבלינג-בלינג, כדי להפוך אותם להרבה יותר קלים ומהנים בשלב התכנון. כשהיא לא מצאה את מה שהיא חיפשה – היא החליטה שזה הזמן להכין כאלה בעצמה. ואני חייבת להגיד שהתוצאה בהחלט מרשימה!

האמצעי: מוצרי תכנון למיקוד מחשבתי

טל שפיר מציעה כמה כלים שווים שהופכים את התכנון ממטלה משעממת ומייגעת לסוג של משחק מהנה:

לוחות תכנון מחיקים

לוחות תכנון - טל שפיר

אם עקבתן אחריי הפוסטים האחרונים שלי, אתן כבר יודעות שאני מאמינה שתכנון חודשי, שבועי ויומי – עוזרים להכניס הרבה סדר ומיקוד בעשייה. המלצתי כאן בעבר על כל מיני כלים דומים, אבל יש בלוחות האלה כמה דברים שממש אהבתי, שלא ראיתי במקומות אחרים.

קודם כל הם הולכים על הקונספט של “תאמיני בעצמך, ותצליחי לגעת בכוכבים” או “את הכוכבת של העסק שלך”. הקונספט הזה בא לידי ביטוי קודם בכותרות בלוחות, שהן סוג של משחקי מילים כיפיים.

 

לוח תכנון חודשי

לוח תכנון חודשי

כמובן שיש פריסה חודשית (“תוכנית הטיסה שלנו”). בכל חודש אנחנו נמלא מחדש את התאריכים והמשימות שלנו.

אבל יש לנו גם אזור להזכיר לנו מה המטרה החודשית שלנו, למה זה חשוב לנו, והאם יש משהו שאנחנו הולכות לוותר עליו החודש, כדי להשיג את המטרה החודשית הזו.

אהבתי את אזור מגדל פיקוח – שבעצם מזכיר לנו מה המטרות החודשיות הכי חשובות ודחופות לנו מבחינה עסקית ואישית. שימו לב – דחוף הוא לאו דווקא חשוב.

יש לנו גם אזור לכתוב מהם “כוכבי הלכת” בדרך להשגת המטרה החודשית שלי. כלומר את המטרה החודשית אפשר לחלק ל- 3 מיני מטרות שנוכל ליישם לאורך שבועות החודש.

אזור נוסף הוא כוכבת על זה – מעין TO DO LIST שבו אנחנו יכולות לזרוק על הדף כל מיני משימות או בלת”מים שצצים לנו לאורך החודש.

עוד אזור שאני אוהבת נקרא כוכבת על חלל – אזור שבו אנחנו מזכירות בקצרה לעצמנו כמה אנחנו גאות בעצמנו.

יש לנו שם אפשרות לפרט, איך זה קרה ואנחנו יכולות ללמוד אם זה בגלל אנשים מסוימים, תכונות מסוימות או דברים אחרים. ככה אנחנו לומדות דברים, שאנחנו יכולות להעזר בהם גם בהמשך הדרך.

אזור עולה לגבהים חדשים עוזר לנו לדעת מה אנחנו צריכות בחודש הבא, כדי “לפזר את העננים” ולהתקדם עם 3 משימות. יש לנו גם מקום שבו אפשר לכתוב איזה ציוד או אנשים יכולים לעזור לנו עם זה.

והאזור האחרון הוא מעקב צמוד לחודש הבא. יש לנו תמיד כמה דברים שאנחנו רוצות לשפר, או שצריכות להישאר במעקב על זה. הלוח ממקד אותנו ב- 3 דברים כאלה, כדי שלא נתפזר, ונעשה תמיד רק את מה שחשוב לנו.

לוח תכנון שבועי 

לוח תכנון שבועי

מזכיר מאוד את הלוח התכנון החודשי במבנה שלו. השוני העיקרי הוא בצבעים וכמובן בפריסה עצמה – במקום פריסה חודשית, יש פריסה שבועית.

אהבתי מאוד שבפריסה הזו סופסוף אין שום יום מקופח – שישי ושבת מקבלים את אותו אורך כמו כל שאר ימות השבוע.

לוח תכנון יומי של טל שפיר

לוח תכנון יומי

יש כמה אזורים שעליהם כבר דיברתי בלוחות הקודמים, אבל גם יש פה כמה חידושים:

קודם כל כמובן שיש פריסה יומית מחולקת לשעות מ- 07:00 ועד 22:00. כך שאתן יכולות לרשום לעצמכן מה אתן הולכות לעשות בדיוק בכל שעה.

אזור כוכב השחר זה המקום להזכיר לעצמנו לעשות עבורנו דבר-שניים טובים כל יום בבוקר – אם זה שיר, אימון בוקר, קפה טוב וכדומה.

אזור מכשיר קשר הוא אזור שנועד לתזכר אותנו למי לשלוח מיילים, הודעות בוואטאפ ובפייסבוק ואיזה טלפונים לעשות.

יש לנו אזור של עושה חיים שבו אנחנו יכולות לכתוב איך נצ’פר את עצמנו אם נגיע ליעד כלשהו

יש לנו אזור שמתייחס להפסקה שבו אנחנו יכולות לתזכר את עצמנו לקחת זמן רגע כדי לנשום ולרענן את המחשבה ואת הגוף.

יש לנו טראקר שבו אנחנו יכולות לעקוב אחר כמות השתייה שאנחנו שותות.

באזור קרני השמש שלי זה המקום שבו אנחנו יכולות לקחת שנייה בסוף היום או בבוקר, ולכתוב לעצמנו על מה אנחנו מוקירות תודה, ולהזכיר לעצמנו שיש הרבה דברים טובים בחיים שלנו (זה מעודד מאוד במיוחד ביום מבאס).

אזור הירח יכול לשמש כמקום שבו אנחנו כותבות לעצמנו איך אנחנו רוצות שהיום יסתיים: בין אם זה פרויקט שאנחנו לא נלך לישון לפני שנסיים אותו או ארוחת ערב עם חברים ומשפחה, או פרק בסדרת הטלוויזיה האהובה עלינו.

אזור יחכה למחר נועד כדי שנכתוב לנו תזכורת מה לא הספקנו, ויכול לחכות למחר. אבל שימו לב – אפשר לכתוב שם רק עד 2 דברים, כדי שלא ניסחב עם מליון דברים שאנחנו כל הזמן דוחות עוד ועוד 🙂

את לוחות התכנון ניתן לרכוש כל אחד לחוד או את כולם ביחד.

 

מדבקות יפות לפלאנר של טל שפיר

מדבקות ליומן של טל שפיר

טל עיצבה מדבקות יפיפיות בצבעי פסטל שמחים, ומה שיפה בהן במיוחד, זה שחלקן מיועדות קישוט, חלקן לצורך ארגון וחלקן בשביל לתת בוסט של מוטיבציה. בול מה שצריכה אישה שכל היום רצה, מתקתק, נפגשת, עובדת, כותבת ולא מפסיקה להחליף תפקידים. המדבקות פשוטות לשימוש, פשוט שמים ביומן, מקלפים, מדביקים, מתעודדים, מחייכים ואפשר להמשיך הלאה ולהספיק הכול בכיף ועם טונות של השראה. (הקליקו על התמונות כדי לראות את המדבקות בגדול).

זה ממש כיף לפתוח את היומן ולראות קודם כל את המדבקות הפונקציונליות: למי צריך להתקשר היום, מתי לכתוב פוסט (היי סופסוף מדבקות לבלוגריות!), מתי לשלוח חשבונית וכו’ וכו’. בול מה שהייתי צריכה!

הכי כיף גם לזרוק לעצמנו על הדרך איזו מילה טובה, כי בינינו, גם אם זו מילה טובה מאיתנו – זה עדיין עושה טוב על הלב ומעלה חיוך גדול על הפנים. “קטן עלייך”, “הגעת ליעד, מהממת” הן רק חלק ממשפטי המוטיבציה שטל בחרה לתת להם מקום במדבקות שלה ויש עוד הרבה מדבקות שוות.

ויש גם מדבקות לקישוט – מעבר לזה שהן כאלה יפות, משמחות ועושות סדר ומדגישות את מה שחשוב, מה שכל כך כיף להדביק אותן על דברים שבוטלו או שנדחו, במקום לראות כתמים לבנים של טיפקס שמכערים את היומן.

מחברת עושה, חיים של טל שפיר

מחברות מעוצבות

למחברת יש עיצוב שמזכיר מאוד את לוחות התכנון שלה. זוהי מחברת שורות, פרקטית, מעוצבת ונוחה. הכותרת “עושה חיים”, מזכירה גם כאן שוב – שלכתוב זה לא באסה. זה יכול להיות כיף.

אני חושבת שלכתוב עוזר מאוד לעשות סדר בראש, ולנקות את הנפש, כדי שנוכל להתרכז אחר כך במה שחוב. מה שבטוח זה שמהתוצאות של הכתיבה – אתן מאוד תיהנו.

המחברת נותנת לכן מקום מרוכז את כל המחשבות, הפרוייקטים והרעיונות שלכן. אפשר להשתמש בה גם כדי לכתוב באופן חופשי את מה שעובר עליכן, או לסכם פגישות וכנסים שבהן אתן משתתפות. בקיצור – לא חסר רעיונות מה לעשות איתה.

כרטיסיות הגעת ליעד, מהממת! 

כרטיסיות הגעת ליעד - מחשבה יוצרת מציאות

סט של 10 כרטיסיות שפועל על בסיס הביטוי “מחשבה יוצרת מציאות”. יש בהן מקום לכתוב את התאריך שבו אנחנו רוצות להגיע ליעד מסוים. פשוט כותבים לנו את התאריך, ואז בשורה השנייה את המחשבה שאנחנו רוצות שתקרה, למשל: “בתאריך: 1/4/2018 איזה כיף ש: צברת לערוף היוטיוב שלך 300 עוקבות נוספות”.

תולים את הכרטיסים מול העיניים, וכשיש לנו כזו תזכורת, אנחנו נותנות “PUSH”, כדי באמת להשיג את היעד. אני הולכת לנסות את זה.

לסיום, אתן יכולות לרכוש את כל המוצרים שהזכרתי כאן בחנות של טל שפיר.

אני מזמינה אתכן לראות את כל המוצרים של טל שפיר גם בסרטון הסקירה שפרסמתי בערוץ היוטיוב (ואם אתן עוד לא מנויות לערוץ הזה, אשמח אם תצטרפו – זה לגמרי חינם 🙂

אני מקווה שאהבתן את הסקירה הזו, ואם כן – אשמח אם תכתבו לי בתגובות איזה פריט של טל שפיר הכי מדבר אליכן.

 

עוד פוסטים שתאהבו:

תגובה אחת

  1. עוד מעצבת מוכשרת. מאוד אהבתי את המדבקות לבלוגריות. שירלי, אני כבר קונה המון בגללך 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אהבתן את הפוסט? אשמח אם תשתפו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

רוצות לקבל השראה ישירות למייל?

מה בבלוג?

קבלי צ'קליסט
עם 20 רעיונות כיפיים
לערב רומנטי בבית!