fbpx
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מחברת פוקוס למיקוד - החיים לפי שירלי - בלוג לייף סטייל והשראה

מחברת פוקוס למיקוד וכלים נוספים להגשמת חלומות

הרגשתן פעם שאתן טובעות בים של משימות ושאתן שמות את החלומות שלכם על HOLD? זה קורה לי הרבה. אני מרגישה שאני צריכה עוד לפחות יום אחד בשבוע בשביל שאני אוכל שנייה לנשום, שנייה לעבור על המיילים, לחזור לטלפונים, לעשות את כל הסידורים שאני נוטה לדחות בכל פעם מחדש, אבל כל פעם משהו אחר מעכב אותי מלבצע את המשימות שאני צריכה ומונע ממני בסופו של דבר להגשים את החלומות שלי.

זה נראה לי פשוט גדול עליי. זו משימה בלתי אפשרית להתמודד עם האתגר הזה שנקרא “חיים”. לפעמים אני מוצאת את עצמי קופצת מדבר לדבר, מבזבזת זמן יקר על מטלות הבית, או סתם על שיטוט ארוך מדי בפייסבוק, ואז עוד יום מסתיים לו מבלי שהספקתי לעשות חצי מהדברים שרציתי.

החלטתי לשים לזה סוף, ולהקדיש זמן כדי למצוא כלים שיוכלו לעזור לי להתפקס, ולהשיג את המטרות שאני באמת רוצה. ואז נתקלתי במחברת פוקוס למיקוד ובמוצרים של חגית אמיתי מסטודיו גרפיקטד. הי אמתמחה בעיצוב חבילות מיתוג ועיצוב אתרים לעסקים ולחברות, אבל היא גם מעצבת מוצרי השראה ופוקוס – שנמכרים גם ללקוחות פרטיים בכמויות קטנות, ככה שכל אחת יכולה ליהנות מהכלים האלה.

אני חושבת שלחגית יש בדיוק את הכלים שחיפשתי בשביל להפוך את השגרה היומיומית שלי ליותר יעילה וגם את ההתנהלות שלי בבלוג, והכי חשוב – לתת לי את התחושה שהצלחתי להשיג משהו, התקדמתי לכיוון המטרות שלי וליצור לעצמי סדר יום מושלם.

כלים שכל אחת חייבת לעצמה בשביל ליצור סדר בשגרה היויומית שלה

מפת פוקוס

מפת פוקוס מחיקה –  כשאנחנו מקבלות החלטות בתחילת השנה, לפעמים הן מאוד אמורפיות ומעורפלות. כדי להפוך אותן לנגישות עבורנו, אנחנו צריכות לפרט אותן למטלות אקטיביות קטנות, בצורה שיטתית וברורה. ומפת פוקוס היא הכלי האידיאלי בשביל זה.

זוכרות שכשהיינו קטנות לימדו אותנו לעשות “שמש אסוציאציות”? אז הרעיון בכלי הזה הוא ממש דומה. אנחנו מורידות אל הדף את המטרה שלנו, ומשם “זורקות” על הדף אסוציאציות שמתקשרות לנו עם המטרה.

לאט לאט אנחנו מפרקות את המטרה הגדולה, שנראית לנו מאיימת ובלתי מושגת, למטרות קטנות, שהן קלות ופשוטות יותר ליישום. כך אנו מצליחות להבין מה הדבר הבא שאנחנו צריכות לעשות בדרך להשגת היעד שלנו, יש לנו תזכורת ויזואלית של כל המשימות החשובות שצריך לעשות, אנחנו מסוגלות לראות את “התמונה הגדולה” ומסוגלות להתחיל ולהתקדם לעברה. והכי חשוב זה שהכלי הזה מאפשר לנו לנקות את הראש מכל עומס המחשבות והמטלות שלנו, ולהתחיל להתפקס ולהתמקד בעשייה.

מה שיפה בכלי הזה זה שהוא מחיק, כך שאפשר להשתמש בו בכל פעם מחדש למטרה אחרת.

מחברת מיקוד והשראה

מחברת – אחרי שפרטנו כל מטרת על לתת-משימות ברורות ליישום, ההמלצה שלי היא להעביר הכול באופן מסודר למחברת מעוצבת. למה לא לכתוב מראש במחברת? כי מפת פוקוס מאפשר לראות קודם כל מול העיניים את כל התהליך עם כל ההסתעפויות. חוץ מזה, במחברת שורות, אני חושבת שתהיה לנו נטייה לכתוב שורה אחר שורה, ולהתייאש באמצע כי נרגיש מוצפות ומשותקות לנוכח רשימה אינסופית של מטלות ומשימות קטנות.

אני חושבת שאם קודם נראה את תמונה המלאה של מה שאנחנו רוצות להשיג, ירד לנו איזה אסימון. רק אז נוכל לכתוב במחברת בשצף-קצף, כשאנחנו מבינות בדיוק מה קורה ולמה הוא קורה.

כחובבת מוזיקה, התחברתי במיוחד למחברת של הפטיפון הצבעוני. היא ממש חמודה, לא?

תכנון חודשי

תכנון חודשי – עד עכשיו התייחסתי לכלים שיכולים לעזור לנו החל מהתכנון השנתי. עכשיו הגיע הזמן לקחת את כל המשימות שהצפנו, ולחשוב איך אפשר לפרוס אותם לאורך השנה מבלי שנרגיש “חנוקות”. לוח תכנון חודשי מחיק יכול לעזור לנו להתפקס בכל חודש מחדש על המטרות שלנו. יש בו מקום לציין את שם החודש, להציב מטרה חודשית, וכמובן לראות את כל התאריכים של החודש מול העיניים. ככה אפשר לפזר את המטרות לאורך החודש, ולראות שהן לא מתנגשות עם שום דבר חשוב בעבודה או בחיים הפרטיים.

תכנון שבועי

תכנון שבועי – אם דיברתי על תכנון שנתי וחודשי, הרי שברור שצריך לדבר על תכנון שבועי. כל שבת אני יושבת מול היומן ובודקת מה מצפה לי בשבוע הקרוב, איזה משימות אני מצפה להספיק בשבוע הקרוב, ואילו אני אצטרך להעביר מהשבוע שנגמר לשבוע הקרוב. בלוק המשימות השבועי נועד בדיוק בשביל התהליך הזה.

בעזרת הבלוק אפשר לכתוב את המטרה השבועית שלנו, כדי שהיאתהיה לנו בולטת ומול העיניים, ולחלק את משימות על פני כל השבוע.

מה שכן, שוב חסר לי ששבת לא מופרדת משישי, אבל מעבר לזה, העיצוב לדעתי מאוד נעים לעין.

תכנון יומי

תכנון יומי – השלב הבא הוא להמשיך ולדייק את עצמנו יותר ויותר באמצעות בלוק משימות יומי. למשל: אם ידוע לי שהמשימה היומית שלי היא להעלות פוסט. אני קובעת לעצמי חלונות זמן לביצוע המשימה. למשל את שעות הבוקר אקדיש לצילומים כי הם יוצאים יפים יותר באור יום, את שעות אחה”צ אקדיש לכתיבת הפוסט ואת הערב אקדיש להפצת הפוסט ברשתות החברתיות.

מחברת פוקוס למיקוד

מחברת פוקוס למיקוד – אם יותר מדי פרטים מסיחים את דעתכן, ואתן מעדיפות פריט אחד שיש בו הכול כדי להיות מפוקסות – נראה שמחברת פוקוס למיקוד תעשה לכן טוב. קצת כמו ביומן או בפלאנר, יש בה מקום לרישום ותכנון יומי, תכנון שבועי, מקום לרישום רעיונות, מקום למעקב אחר ההתקדמות בפרויקטים ואפילו גם פוסטרים להשראה שאפשר לגזור ולהדביק מעל שולחן העבודה.

המחברת הזו קצ דומה לבלוק משימות יומי, שהזכרתי בפסקה הקודמת, אבל עדיין יש כמה דברים שונים ביניהם, כמו שתוכלו לראות בתמונות (לחצו על התמונה הרצויה כדי לראות אותה בגדול)

 

פנקס רשימות – אני אוהבת להשתמש בפנקס רשימות לכל מיני דברים. תמיד יש על שולחן הכתיבה שלי איזה פנקס רשימות שאני אוהבת לזרוק בו כל מיני מטרות עתידיות, כדי שאוכל לפתח בהמשך באמצעות מפת פוקוס, רעיונות לכתיבה, דברים שצריך לקנות, דברים שצריך לתקן, דברים שאני רוצה לבדוק וכו’.

פנקס רשימות

 

פתקיות – מכירות את זה שאנחנו מתיישבות על המחשב, מתחילות להתעסק בעבודה, שוקועות בכתיבת פוסט, ואז מקבלות טלפון או וואטסאפ, או נתקלות בהסחת דעת אחרת, ואז אנחנו חוזרות למחשב – ולא זוכרות בכלל מה רצינו לעשות? גם לי זה קורה לא מעט.

בגלל זה נראה לי שהפתקיות האלה הן המצאה גאונית, כי אני פשוט  כותבת עליהן כל פעם משימה אחת, ומדביקה אותן על המחשב, ואז שום דבר לא יכול לעצור אותי, כי אני מתמקדת במשימה שלי ולא רואה בעיניים!

פתקיות מיקוד

פוסטרים להשראה – לא יודעת מה איתכן, אבל יש רגעים שבהם אני צריכה חיזוק למוטיבציה שלי. לכן אני כל כך אוהבת פוסטרים מעוררי השראה ומוטיבציה. אני אוהבת אותם, שהם תלויים על הקיר מולי, כי ככה הם נמצאים לי מול העיניים ומזכירים לי שהכול קטן עליי.

פוסטרים להשראה

ככה, עם כל הכלים הנפלאים האלה. הכול נראה פתאום באמת כל כך פשוט וקל.

והנה הסקירה בגרסת הוידיאו, אם אתן מעדיפות:

אני מקווה שנתתי לכן כמה רעיונות לכלים שיעזרו לכם לפרוט את החלומות שלכן למשימות קטנות ופחות מאיימות, כדי להתקדם צעד אחד ולהגשים כל חלום שיש לכן. אשמח אם תספרו לי בתגובות לאיזה כלי הכי התחברתן. 😊

תגובות

תגובות

עוד פוסטים שתאהבו:

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתן את הפוסט? אשמח אם תשתפו!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
WhatsApp

רוצות לקבל השראה ישירות למייל?

קבלי צ'קליסט
עם 20 רעיונות כיפיים
לערב רומנטי בבית!

קבלי צ'קליסט
עם 20 רעיונות כיפיים
לערב רומנטי בבית!