fbpx
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
איך לסדר את הבית נכון - החיים לפי שירלי

איך לסדר את הבית נכון לקראת פסח?

פורים אמנם זה עתה חלף, אבל מסתבר שקצת פחות מחודש כבר פסח. הזמן קצר, המלאכה מרובה וחלקנו מקבלים כאב ראש מלחשוב על איך לסדר את הבית נכון לקראת פסח? אז החלטתי כבר מעכשיו לתת לכם כמה עצות שתמיד עובדות מבחינתי. אז שלוש ארבע ולעבודה!

הכינו TO DO LIST של כל מה שדורש ניקיון לפסח

רשימות הם דבר שתמיד טוב לעשות, כי טוב שיש לכן תזכורת תמידית מול העיניים, שמדרבנת אתכן לפעול. אז אל תתייבשו, קחו לכן כמה דקות למחשבה והכינו רשימה שתעזור לכם להתפקס ולהחליט אילו אזורים אתן מעוניינות לסדר ולנקות מהיום ועד לערב החג.

על מנת ליצור רשימה יעילה וטובה, אני ממליצה לעבור בין כל החדרים ולרשום בפירוט מה צריך בדיוק לעשות בכל אחד מהם. רצוי להקצות גם תאריכי יעד לביצוע כל אחת מהמשימות, כדי לא לגרור את כולן לרגע האחרון, על מנת שלא תמצאו את עצמכן לחוצות ומתוסכלות. למשל:

חדר שינה – לסדר את הארון, לקנות גוף תאורה חדש, לצבוע את הקיר, לרחוץ את הילקוטים הישנים, לשלוח את השטיח לניקוי וכו`. – עד 1/4/2020
הטיפ המנצח שלי: במקום למחוק דברים מהרשימה סמנו לצדם וי (V). זה אמנם דבר קטן, אך משמעותי שיכול לתרום לתחושת הגאווה שלכן 🙂

אל תדחו למחר את מה שאתן יכולות להתחיל כבר היום

אל תשברו את הראש איך לסדר את הבית נכון, ותבזבזו על זה זמן. התחילו לנקות כבר מהיום, ואל תחכו לדקה ה- 90. רצוי לסדר באזורי הבית אשר מרוחקים מאזור פינת האוכל והמטבח. בהחלט כבר אפשר להתחיל לסדר את הארונות למשל, למיין תרופות שכבר פג תוקפן וכדומה.

הטיפ המנצח שלי: על מנת להצליח ולעמוד במטרות שהצבתן לעצמכן, אני מציעה לכן לעבוד באופן מסודר ומאורגן. לעולם אל תתחילו משימה ב’ אם טרם סיימתן את משימה א’. הנה רשימה שתוכלו להוריד ולהיעזר בה. היא נועדה לעזור לכן, וכדאי להשתמש בה באמת.

התמקדו בכל פעם באזור אחד, בהתאם ללו”ז שהכנתן לעצמכן, במקום לפזר את המשאבים והאנרגיה שלכן על פרויקטים רבים מבלי לראות תוצאות בשטח. כך תוכלו להשקיע את מלוא תשומת הלב והאנרגיות שלכן בפרויקט אחד, להשלים אותו ולהתמלא בתחושת סיפוק עצמי. אני מבטיחה לכן שזה באמת עובד!

לטאטא את העלים

זכרו מהי המטרה האמיתית של התהליך

למקרה ששכחתן, מטרת הניקיונות לרגל חג האביב היא לא להזכיר לנו שהיינו עבדים. המטרה היא להכשיר את הבית ולבער את החמץ. יש דברים שאולי אתן לא באמת חייבות לבצע בדיוק בתקופה זו, שעשויה להיות רווית מתח ולחצים. כך למשל, סידור הספרייה או הארונות אינו באמת הכרחי, כי הרי בכל מקרה אין שם סיכוי למצוא חמץ.

בהחלט אפשר להשאיר את המטלות האלה לאחר החג. גם אם תמתינו עם שיפוץ הבית לאחר החג, תעשו בחוכמה ותוכלו לחסוך לא מעט כסף. ומה לגבי הווילונות, התריסים והחלונות אתם שואלים? אנשים רבים משקיעים זמן רב לנקות אותם היטב, אלא שזוהי בדיוק התקופה שבה מגיעות סופות חול ואובך, שהורסות את הניקיון היסודי שלכן.

הטיפ המנצח שלי: השנה תמנעו מעצמכם עוגמת נפש, והחליטו שיש דברים שניתן לבצע גם אחרי החג, והשד הוא לא כל כך נורא.

ניקיון נכון, מתחיל בחומרי ניקוי איכותיים

חומרי ניקוי טובים שמתאימים לפריטים שאותם אתם מעוניינים לנקות, יכולים לעשות את ההבדל. למה להתאמץ ולקרצף בשצף-קצף ולהתפשר על התוצאה, שאתן יכולות פשוט להשתמש בחומר ניקוי יעיל יותר? תחשבו על כל הזמן שיתפנה לכן לאחר שתהליך העבודה יהפוך לפשוט ולקל יותר. אין ספק שזה לגמרי שווה את ההשקעה. אל תשכחו גם לקנות כפפות חד פעמיות, על מנת שעורכן יישאר נעים למגע.

אחרי שתקנו את כל החומרים המתאימים, אחסנו את כל חומרי הניקוי הדנדשים בדלי, בסלסלה או בתא ייעודי בארון השירות, כך שיהיו זמינים, ניגשים ומוכנים לשימוש.

הטיפ המנצח שלי: אני אוהבת מאוד את מוצרי הניקיון של ג’ונסון קלין. הם לא רק סופר יעילים ואיכותיים, אלא יש לחלקם גם ניחוח שמזכיר לי את הריחות המופלאים שיש בבתי מלון ובמקומות ספא. מעבר לזה ישנן שיטות סבתא טובות שבאמצעותן ניתן להגיע לתוצאות מרשימות בקלי קלות. שיטות אלה לרוב מערבות שימוש בחומץ, מלח, מיץ לימון ואבקת סודה. אם אתם לא מחזיקים אותם בבית באופן קבוע, רצוי להצטייד בהם לרגל הניקיונות לפסח.

 היאח – נשאר לנקות רק את המטבח!

אז אחרי שכל הבית כבר נקי ומדוגם, מה שנשאר הוא לנקות את המטבח, המקרר ופינת האוכל. למי שלחוצה בזמן אני מציעה לרכוש כיריים חשמליים וטוסטר אובן שישמשו אך ורק לצורך בישולי החג. לאנשים שמארחים, רצוי להתחיל לנקות את תנור הבישול, הכיריים ולא לשכוח גם את המיקרוגל, אם אתם מתכוונים להשתמש בו. יש מי שחשוב לו גם ממש לכסות את מדפי הארון והמקרר בניילון נצמד או בחוצצים אחרים כמו נייר אלומיניום או מפה חד פעמית. אחרים מחליטים לוותר על כך, ואני נמנית בין האנשים האלה.

באשר למזווה ולמקרר – רכזו את כל מוצרי החמץ במדף או בקופסה אחת וחסלו אותם בזמן שנותר עד לפסח. זוהי גם ההזדמנות שלכם להיפרד מכל המוצרים שפג תוקפם. נסו להימנע מלקנות מוצרי חמץ שאין סיכוי שיאכלו עד כניסת החג, אלא אם כן יש לכם מקום נסתר בבית שבו תוכלו לאחסן את הדברים האלו. במידה ויש לכם מוצרי חמץ, אל תהססו – בשלו אותם ואחסנו אותם בקופסאות. כך יהיה לכן אוכל מוכן במהלך השבוע האחרון שלפני החג.

בישולים לפסח - לא להשאיר לרגע האחרון

גם ככה זהו שבוע שלרוב נחשב לעמוס מכל בחינה שהיא, ולכן אין ממש חשק או זמן להכין אוכל. אין זה משנה אם אתן מארחות בחג או לא, כדאי שתתכננו תפריט למהלך פסח. בהתאם לתפריט הזה, הכינו רשימת קניות ומצאו זמן ללכת לרשתות המזון לפני ערב החג, כדי שלא תמצאו את עצמכם בלב הכאוס והבלגן ועל מנת שלא תבזבזו זמן יקר בעמידה בתור לקופות או בפקקים.

הטיפ המנצח שלי: אל תשכחו לקנות פיתות לקראת החג. הן עושות פחות פירורים וכל אחד אוהב לאכול אותן.

 Be Cool – יש גם טיפ בנושא בישול

במידה ובתפריט שהכנתם יש כמה מנות שניתן לבשל ולהקפיא – אל תהססו לעשות זאת. הכינו אותן ראשונות. כמו כן, אם יש כמה מנות שניתן לבשל אותן כמעט עד הסוף ובמהלך ארוחת החג לסיים אותן בשביל תחושת הטריות, גם אותן ניתן לבשל עוד לפני ערב החג. כך תוכלו לבלות עם האורחים שלכם ולא רק להיות כלואים במטבח.
יש מנות רבות שאפשר לבצע איתן “חצי הכנה” ואת הסיום ממש לפני שאוכלים, וזה תורם לתחושת הטריות. בשיטה הזו אפשר יהיה לנוח בחג ולא רק לטרוח במטבח.

הטיפ המנצח שלי: אל תתביישו להזמין טייק אווי בערב החג ואפילו גם יום לפני, כדי שתוכלו לשמור על הכוחות שלכן לקראת אחד החגים המרגשים אך גם המתישים של השנה.

איך לנקות את המטבח

במידה ואין לכם כלים ייעודיים לפסח ואתם מקפידים על שמירת כשרות במהלך החג, הכינו מלאי של כלים חד פעמיים מתכלים. כיום ניתן להשיג אותם בכל רשתות המזון, והתרומה לשמירה על איכות הסביבה היא משמעותית. נוסף לכך, רצוי להתרגל תמיד לאכול במטבח ובפינת האוכל בלבד, וזה נכון לגבי כל ימות השנה.

מחפשות רעיון מקורי למתנות לפסח?

אם ניקיתם את הספרייה, רוב הסיכויים שמצאתם הגדות לפסח רבות ומשונות, ורבות מהם מוכתמות או בלויות. זה הזמן להתחדש בהגדות לכל המשפחה. זה בדיוק הזמן גם לעצב הגדה של פסח בשילוב תמונות של בני המשפחה. הגדה אחת עולה כאן בסך הכול כמה שקלים בודדים. אין ספק שמדובר במתנה מקורית לפסח, שתוכל לשדרג את ליל הסדר של כל המשפחה. התחילו בעיצובה עכשיו, על מנת שתספיקו לקבל אותה עד לליל הסדר.

טיפ אחרון וחביב לקראת חג האביב

יום לפני ליל הסדר הכינו לכם בצד את כלי ההגשה שבהם אתם מתכוונים להשתמש, גהצו את הבגדים שאתן מתכננות ללבוש והשקיעו בהופעתכן. אל תשכחו להכין את כל מתנות החג שקניתן. זוהי הדרך המושלמת לדעתי ליהנות בערב החג מבית מבריק, מריח נעים של תבשילים משפחתיים ומסורתיים וכן מאווירת חג מלבבת ומשמחת. ועכשיו כל מה שנותר הוא לנשום עמוק וליהנות מהשקט שלפני ההמולה הגדולה.

יש לכן טיפים איך לסדר את הבית נכון? אהבתן את הטיפים שלי? אשמח אם תספרו לי על זה בתגובות 🙂

מלא אביזרים לפסח, קישוטים, פריטים לעיצוב שולחן לפסח
כל מה שצריך לחג שמח במיוחד במחירים שווים ובאספקה מהירה

תגובות

תגובות

עוד פוסטים שתאהבו:

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אהבתן את הפוסט? אשמח אם תשתפו!

Facebook
Twitter
Pinterest
Email
WhatsApp

רוצות לקבל השראה ישירות למייל?

קבלי צ'קליסט
עם 20 רעיונות כיפיים
לערב רומנטי בבית!

קבלי צ'קליסט
עם 20 רעיונות כיפיים
לערב רומנטי בבית!